INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »

AC MILAN - INTER 0-2 // VIDEO+FOTO Inter, dezlănțuită! Câștigă derby-ul cu AC Milan și bifează a patra victorie consecutivă în Serie A!

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 septembrie 2019 09:52

AC Milan - Inter, cel mai interesant meci al etapei cu numărul 4 din Serie A, a fost câștigat de către oaspeți, cu scorul de 2-0.

După 0-0 la pauză, Inter a reușit să puncteze de două ori în repriza secundă, prin golurile marcate de către Brozovic, minutul 49, respectiv Lukaku, minutul 78.

Inter a bifat astfel a patra victorie consecutivă în Italia și se menține pe prima poziție în Serie A, acumulând 12 puncte. De cealaltă parte, AC Milan staționează pe locul 9, cu șase puncte, având două victorii și două înfrângeri.

AC Milan - Inter 0-2

ECHIPELE DE START:

AC Milan (4-3-3): Donnarumma - Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Biglia, Calhanoglu - Piatek, Suso, Leoa
Antrenor: Marco Giampaolo

Inter Milan (3-5-2): Handanovic - Godin, De Vrij, Skrinar - D'Ambrosio, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah - Lautaro, Lukaku
Antrenor: Antonio Conte

Stadion: San Siro
Arbitru: Daniele Doveri

+10 FOTO

VEZI ȘI:

VIDEO Messi risca să facă închisoare pentru recidivă! Barcelona a rezolvat problema printr-un truc!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”