Alte știri din fotbal
Turcia - România, baraj pentru Campionatul Mondial 2026 » Bîrligea șutează în blocaj!
89
Turcii ne-au redus la tăcere „Zidul Galben”! Iată ce reprezenta scenografia 3D afișată la start + ce s-a întâmplat la imn
0
Rusescu și Bourceanu s-au pronunțat pe echipa de start alesă de Mircea Lucescu
0
Pronosticul dinspre FRF, cu mai puțin de o oră înainte de Turcia - România
0
Știri din fotbal internațional
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meciul care ne interesează cel mai mult
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Fiul lui Iker Casillas îi calcă pe urme tatălui și deja strălucește în poartă
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
Nu exista in ziua de azi sport profesionist fara pastile.
In campionatele tari se dopeaza sigur. Cum *** numai astia care joaca in Germania, Anglia, Spania, Italia sunt mai fortosi si alearga mai mult? Toți s au născut așa? De la fundaș la atacant? Pai daca 90 de minute tu alergi ca in minutul 1 normal ca joci mai bine. Atata timp cat nu prea simți oboseala e normal sa joci mult mai bine. Înțeleg sa fi mai bun cu mingea, dar la peste 30 de ani majoritatea alearga ca la 20.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Taci mai,cunoscatorule! Dieselgate e un ***, pentru ca dacă citeai mai mult despre asta aflai ca toți producătorii de mașini cu motor diesel foloseau aceleași metode de a falsifica emisiile. Ceva asemanator a pățit și Toyota și culmea, tot in usa! Usa! De ce? Pentru ca Toyota și VW sunt cei mai mari producători de mașini din lume. In al2-lea rând, orice om normal când cineva ii da 10 pastile sa le înghită, întreabă ce sunt și pentru ce trebuie sa le ia. Băiatul asta vrea sa își vadă numele in ziar și dacă prin fotbal nu reușește, atunci mănâncă înghețată de ciocolata.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Substantele mentionate de tine sunt precursorii de care am pomenit eu in comentariul anterior. Sunt substante inactive, care devin steroizi in urma metabolismului hepatic. Anadrolul, de exemplu, este oximetolon, o substanta inactiva care este absorbita in intestin, ajunge in ficat unde are au loc mai multe procese: oxidare in pozitia C2, reducere la C3, hidroxilare la C17, urmate de conjugare, parasind ficatul sub forma de 17 alfa metil dihidrotestosteron, numit si mestanolon, care este un steroid activ. De aceea aceste substante sunt foarte toxice la nivelul ficatului si majoritatea atletilor folosesc steroizii injectabili, care nu au nevoie de conjugare si nu afecteaza ficatul in nici un fel.
Încă o dată corectitudinea nemțească după dieselgate. Prietenii auto știu de ce. Plus Lance Armstrong ,, marele ciclist" ce a concurat dopat toată viața, și nu l a depistat nimeni. Să joci cel puțin 50 de meciuri, plus antrenamente, îți dă de gândit cum aleargă aia după 90 de minute ca și niște cai. Să fie numai ,,forma sportivă"??????
sunt stero orali, dbol, anadrol, etc. doar ca sunt incredibili de toxici la adresa ficatului mai ales. si nu sunt ieftini deloc. si steroizii orali sunt pentru efort anaerob. nu aerob. la fotbal merge epo de exemplu.
ce geniu, nu stia ce erau, dar stia ca sunt hormoni. lol. ca idee, majoritatea hormonilor sunt scumpi si injectabili. aia le dadeau niste suplimente sportive si doctorul asta docent credea ca e pe stero, human growth hormone si alea alea.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Hormonii de crestere nu se pot administra pe cale orala. Nici macar steroizii, doar ca la steroizi exista forme de precursori ai lor, care se pot administra pe cale orala si se transforma in forma activa prin metabolizarea care are loc la nivelul ficatului.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.