INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

Marius Șumudică, înfrângere la primul meci la Al Shabab » Eliminat în prelungiri din Cupa Regelui

Marius Șumudică

Articol de GSP - Publicat luni, 04 aprilie 2022 09:13 / Actualizat luni, 04 aprilie 2022 09:49

Marius Șumudică (50 de ani) a debutat cu stângul la Al Shabab, fiind învins de Al Hilal în semifinalele Cupei Regelui, scor 1-2 după prelungiri.

Aflat la al treilea mandat pe banca saudiților, Șumudică a ratat primul obiectiv de la Shabab.

În meciul de duminică seară, Al Shabab a deschis scorul. Ever Banega dintr-o lovitură de la 11 metri a adus în avantaj formația lui Șumudică. Al Hilal a egalat prin Al Faraj (73) cu un șut puternic din afara careului, iar meciul a intrat în prelungiri.

Acolo, formația lui Șumudică nu a putut ține pasul cu adversarii și a mai încasat un gol. În ultimul minut al primei reprize de prelungiri, fostul atacant al celor de la Manchester United, Odion Ighalo a punctat și a calificat-o pe Al Hilal în finala Cupei, acolo unde o poate întâlni pe Al Ittihad, formația antrenată de Cosmin Contra, dacă aceasta va trece de Al Feiha.

Pentru Marius Șumudică și Al Shabab urmează acum meciul din Liga Campionilor Asiei, acolo unde va juca împotriva celor de la Mumbai City.

VIDEO Marius Șumudică, declarații la plecarea în Arabia Saudită: „Nu puteam refuza această ofertă”

Citește alte știri din fotbalul internațional:

Juventus - Inter 0-1» Derby d'Italia, decis de o fază în care VAR-ul a făcut lumină