INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

Andrei Burcă s-a accidentat. Emoții pentru Edi Iordănescu

Andrei Burcă, la un meci al României

Articol de - Publicat vineri, 22 septembrie 2023 19:28 / Actualizat vineri, 22 septembrie 2023 20:29

Fundașul central Andrei Burcă (30 de ani) s-a accidentat. Românul a fost schimbat în minutul 39 al partidei Al Akhdoud - Al Khaleej, scor 0-1.

Andrei Burcă nu a putut continua partida din etapa #7 a primei ligi din Arabia Saudită. Acesta a fost înlocuit chiar înainte de pauză. Internaționalul român va fi supus unor controale medicale pentru a se afla gravitatea accidentării.

Florin Tănase, celălalt român de la Al Akhdoud, a fost integralist.

25 de stranieri convocați de principiu pentru Belarus și Andorra » Doi jucători care ar putea debuta și două cunoștințe vechi pe lista lui Iordănescu
CONVOCĂRI

Andrei Burcă, om de bază la naționala României

Fundașul central a fost pe teren în toate cele 6 partide ale României din preliminariile EURO 24. Fostul CFR-ist a reușit și un gol. Acesta marca pentru 2-0 în partida România - Belarus.

România continuă drumul spre EURO 2024

Au mai rămas mai puțin 3 săptămâni până la următoarea acțiune a echipei naționale a României. După ce „tricolorii” au obținut 4 puncte în dubla cu Israel și Kosovo, aceștia vor avea o misiune, teoretic, mai ușoară în luna octombrie, când vor întâlni Belarus (12.10, deplasare) și Andorra (15.10, acasă). După 6 etape scurse, România se află pe loc calificabil, cu un punct mai mult față de Israel, ocupanta locului 3.