INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Antalyaspor - Gaziantep 1-1 // VIDEO Ghinion pentru Marius Șumudică: a ratat victoria în ultimele minute! Cum arată clasamentul

Articol de GSP - Publicat luni, 25 noiembrie 2019 20:41

Gaziantep a remizat cu Antalyaspor, scor 1-1, în runda #12 din campionatul Turciei.

Echipa lui Șumudică a deschis scorul prin Papy Djilobodji (30 de ani, fundaș central), în minutul 37, după ce jucătorul lui Gaziantep a profitat de gafele din apărarea gazdelor și l-a învins elegant pe Ferhat Kaplan, portarul advers.

Victoria lui Gaziantep părea conturată, însă Nazim Sangare (25 de ani, mijlocaș) s-a opus și a egalat pentru Antalyaspor cu o lovitură de cap, în minutul 84.

19Faulturi18

După acest rezultat, Gaziantep rămâne pe 10, cu 16 puncte acumulate după 12 runde. De cealaltă parte, Antalyaspor este pe 16 - loc de retrogradare - cu doar 12 puncte obținute.

VEZI ȘI:

S-a resemnat Pep Guardiola? „N-ar fi prima dată în ultimii 100 de ani când acest club ratează campionatul!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia