INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  HAPOEL BE'ER SHEVA

Antonio Sefer a marcat din nou pentru Hapoel Be'er Sheva

Antonio Sefer, bucurându-se alături de colegii săi de la Hapoel Be'er Sheva

Articol de , - Publicat miercuri, 31 ianuarie 2024 22:56 / Actualizat joi, 01 februarie 2024 10:48

Antonio Sefer (23 de ani) a deschis scorul pentru Hapoel Be'er Sheva în minutul 50 al duelului de pe teren propriu cu Maccabi Haifa, contând pentru etapa a 19-a din campionatul Israelului. Meciul s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 2-1.

De la începutul partidei pe teren a fost o singură echipă, cea gazdă. În repriza a doua, Be'er Sheva a continuat dominarea. În minutul 50, Antonio Sefer a înscris primul gol al meciului, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri, printr-un șut puternic la colțul scurt.

Mihai Stoica a anunțat ultima mutare de la FCSB: „Mâine reziliază. Oricum iese Gigi și spune tot, nu e problemă”
FCSB

Antonio Sefer, din nou decisiv pentru Hapoel Be'er Sheva

Maccabi Haifa a rămas în 10 oameni după ce atacantul Pierrot a fost eliminat în minutul 23. În minutul 71, fundașul stânga Lopes a dus scorul la 2-0 pentru Be'er Sheva cu o lovitură de cap.

Tomer Hemed, în minutul 89, a marcat golul care a făcut finalul de meci să fie palpitant, însă Maccabi Haifa a plecat învinsă de la Hapoel Be'er Sheva, 1-2.

Maccabi Haifa ocupă poziția a doua în ierarhia fotbalistică din „Țara Sfântă” cu 42 de puncte, în timp ce Hapoel Be'er Sheva, la a 8-a victorie consecutivă în campionat, se află pe locul al patrulea cu 36 de puncte.

Antonio Sefer a ajuns la al șaselea gol pentru Be'er Sheva în 19 meciuri din întrecerea internă a Israelului. Fostul jucător al Rapidului a mai contribuit pentru echipa lui și cu alte opt pase de gol.

Antonio Sefer, erou și cu două etape în urmă

Antonio Sefer (23 de ani) a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă în victoria obținută de Hapoel Beer Sheva, scor 2-0, în fața lui Hapoel Petah Tikva, în runda a 17-a din campionatul Israelului.

Hapoel Beer Sheva e cea mai în formă formație din Israel. Revenirea din campionat coincide cu momentul în care Antonio Sefer a ieșit la rampă.

Mijlocașul român a ratat prima șansă în minutul 16, un șut bine plasat, dar respins de portarul advers. Sefer a deschis scorul în minutul 51 cu o execuție din interiorul careului, cu piciorul stâng, servit excelent de Helder Lopes.

Fostul rapidist a trecut în rolul de pasator în ultimele secvențe ale partidei. Reușita a fost semnată de Alon Turgeman.

„A fost o victorie a echipei. Am avut o prestație solidă și trebuie să continuăm în același ritm. Am muncit mult în ultimele săptămâni. Traversez o perioadă bună. Am poftă de fotbal, de goluri și sunt fericit.

M-am obișnuit mai greu cu stilul, dar antrenorul Elyaniv Barda a avut încredere în mine. Pe această cale îi mulțumesc”, spunea Sefer după victoria respectivă.

VIDEO Sărbătoarea vișinie din Giulești, prin ochii jucătorilor » Ce au postat pe rețelele sociale Burmaz, Funsho, Braun și Hasani

Ilie Poenaru, prima reacție după ce a fost demis de Voluntari » A comentat suspiciunile de blat la 1-4 cu CFR și nu-l iartă pe Carnat: „Mi-e să nu spun vreo prostie!”