INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA NAȚIUNILOR

FOTO Aproape de bătaie la antrenamentul naționalei Olandei » Selecționerul a fost nevoit să intervină pentru a calma spiritele

Articol de - Publicat luni, 09 septembrie 2024 07:55 / Actualizat luni, 09 septembrie 2024 09:43

Fostul atacant al lui Manchester United, Wout Weghorst (32 de ani), a fost foarte aproape de a se lua la bătaie la antrenamentul Olandei cu fundașul lui Arsenal, Jurrien Timber (23 de ani).

Timber a avut o intervenție dură asupra lui Weghorst, care s-a întins imediat pe gazon, acuzând lovitura primită din partea colegului. Weghorst i-a cerut explicații apoi lui Timber, iar Ronald Koeman, selecționerul Țărilor de Jos, a fost nevoit să intervină pentru a calma spiritele.

FOTO. Ronald Koeman a intervenit între Wout Weghorst și Jurrien Timber pentru a-i calma

+4 FOTO

Ronald Koeman a intervenit rapid pentru a-l calma pe Wout Weghorst, însă fără mare succes. Deși antrenamentul a continuat normal, Weghorst s-a plâns din nou de lovitura încasată din partea lui Timber, iar de această dată un alt coleg a intervenit pentru a-l calma pe atacant.

Imediat cum s-a încheiat antrenamentul, Weghorst a părăsit primul terenul, s-a urcat pe bicicletă și a plecat.

Wout Weghorst s-a transferat la Ajax pe finalul perioadei de mercato

Wout Weghorst s-a transferat la Ajax pe finalul perioadei de mercato, însă n-a apucat să debuteze încă pentru „lăncieri”.

De-a lungul carierei, atacantul a jucat pentru Twenterand, Willem II, Emmen, Heracles, AZ Alkmaar, Wolfsburg, Burnley, Besiktas, Manchester United și Hoffenheim. Weghorst are 13 goluri în 40 de selecții la naționala Țărilor de Jos.

Atacantul a punctat și în primul meci din Liga Națiunilor, victoria cu 5-2 în fața Bosniei. Weghorst a intrat pe teren în minutul 74 în locul atacantului de la Manchester United, Joshua Zirkzee, și a înscris golul de 4-2 în minutul 88.

Pentru selecționata pregătită de Ronaldo Koeman urmează derby-ul grupei, cu Germania. Nemții vin, de asemenea, după un rezultat foarte bun în prima etapă, după ce au învins Ungaria cu scorul de 5-0, deși la pauză nemții au intrat la cabine cu un avantaj de doar un gol.

Citește și:
Gigi Becali: „M-am înțeles cu Denis Drăguș” » De ce depinde transferul
Superliga
Gigi Becali: „M-am înțeles cu Denis Drăguș” » De ce depinde transferul
Transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: „L-am dat înapoi”
Superliga
Transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: „L-am dat înapoi”
Apariție incendiară! Cea mai frumoasă fotbalistă din România a făcut senzație pe plajă
Fotbal feminin
Apariție incendiară! Cea mai frumoasă fotbalistă din România a făcut senzație pe plajă
Ioan Varga merge la TAS în cazul fostului jucător căruia trebuie să-i plătească o avere: „De viața lui extrasportivă…”
Superliga
Ioan Varga merge la TAS în cazul fostului jucător căruia trebuie să-i plătească o avere: „De viața lui extrasportivă…”
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Profit.ro
Un milionar român și-a adus acasă compania din Danemarca
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează