INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARSENAL - TOTTENHAM

Arsenal - Tottenham 2-2 / VIDEO+FOTO » „Tunarii” revin de la 0-2 și obțin un punct nesperat

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 septembrie 2019 17:48

Arsenal și Tottenham au oferit un meci incendiar în etapa a 4-a din Premier League. Cele două formații au terminat la egalitate, 2-2, după ce oaspeții au condus cu 2-0.

Eriksen a deschis scorul în minutul 10, iar Kane a majorat diferența în minutul 40 dintr-o lovitură de pedeapsă. „Tunarii” au revenit în joc în prelungirile primei reprize,când Lacazette a redus diferența. Scorul final a fost stabilit de Aubameyang (71).

Arsenal urcă pe locul 5, cu 7 puncte, la 5 lungimi de liderul Liverpool, în timp ce Tottenham e pe poziția a 9-a, cu 5 puncte.

Vezi AICI live+statistici
Vezi VIDEO cu golurile

Arsenal - Tottenham 2-2
Au marcat: Lacazette 45+2, Aubameyang '71 / Eriksen '10, Kane '40 pen.

Echipele de start:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Pepe, Lacazette, Aubameyang
Rezerve: Martinez, Ceballos, Chambers, Mkhitaryan, Nelson, Ozil, Willock
Antrenor: Unai Emery

Tottenham: Lloris - Alderweireld, Sanchez, Vertonghem, Rose - Sissoko, Winks - Lamela, Eriksen, Son - Kane
Rezerve: Gazzaniga, Alli, Aurier, Davies, Lo Celso, Lucas, Skipp
Antrenor: Mauricio Pochettino

+5 FOTO

Vezi și:

Chelsea - Sheffield Utd 2-2 » Atac rasist la Kurt Zouma, după autogol!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!