INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Aston Villa - Leeds 0-3. Marcelo Bielsa, ca antrenorii din Liga 1 » Decizie controversată luată de „El Loco” în Premier League

Marcelo Bielsa, 65 de ani, antrenorul lui Leeds, a efectuat o schimbare în minutul 20 al partidei cu Aston Villa, scor 3-0 // Sursă foto: Getty +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 octombrie 2020 10:34 / Actualizat sambata, 24 octombrie 2020 13:10

Marcelo Bielsa, 65 de ani, antrenorul lui Leeds, a efectuat prima schimbare încă din minutul 21 în partida cu Aston Villa, scor 3-0.

Leeds a reușit un nou rezultat spectaculos în Premier League, scor de forfait pe „Villa Park”, în fața lui Villa, care avea nevoie de un singur punct pentru a deveni liderul-surpriză al campionatului.

Aston Villa - Leeds 0-3. Marcelo Bielsa, schimbare în prima repriză

Ca după fiecare meci al „Păunilor”, antrenorul Bielsa a ieșit în evidență. De această dată cu o modificare efectuată în prima repriză.

Pascal Struijk a văzut cartonașul galben în startul partidei, iar în minutul 21 a fost schimbat cu Jamie Shackleto de „El Loco”. Aceste episoade sunt des întâlnite în Liga 1, însă în fotbalul internațional se întâmplă rar ca un antrenor să procedeze astfel.

FOTO Cele mai tari imagini din Aston Villa - Leeds 0-3

+2 FOTO

Clasament Premier League

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Numele surpriză așteptat să ajungă cel mai bun din lume: „Din păcate pentru mine, îl voi pierde în curând!”

Gerard Pique, încă un atac la propria conducere: „Nu mi s-a părut logic ce au făcut”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”