INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

Lovit cu pumnul în figură! » Gest violent în La Liga, în meciul pierdut acasă de Atletico Madrid

Lovitura încasată de Alex Baena // foto: captură DigiSport +5   FOTO
Lovitura încasată de Alex Baena // foto: captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 august 2022 22:40 / Actualizat duminica, 21 august 2022 23:10

Nahuel Molina (24 de ani), fundaș dreapta la Atletico Madrid, a fost eliminat direct în minutul 90+5 al meciului cu Villarreal din etapa a doua din La Liga, câștigat de „Submarinul galben” cu 2-0.

După 3-0 cu Getafe în prima etapă de campionat, Atletico Madrid pornea ca favorită în meciul cu Villarreal din această seară, de pe Wanda Metropolitano.

Numai că partida nu a mers în direcția elevilor lui Diego Simeone. Villarreal a deschis scorul în minutul 73, prin Yeremy Pino, iar Gerard Moreno a stabilit scorul final în minutul 90+8, la capătul unui contraatac tăios.

Neymar, Messi și Mbappe au scris istorie în doar 9 secunde! » „Cel mai rapid gol de când facem noi măsurătorile!”
LIGUE 1

Roșu direct în Atletico Madrid - Villarreal, după o lovitură demnă de ringul de box

Cu doar trei minute în urmă, Atletico rămase în 10 oameni. Enervat de Alex Baena, mijlocașul lateral introdus pe teren la Villarreal în minutul 69, Nahuel Molina l-a lovit cu pumnul în obraz pe adversar.

„Centralul” Ricardo de Burgos Bengoetxea i-a arătat „roșu” direct lui Molina.

Gestul lui Nahuel Molina // foto: captură DigiSport
+1 FOTO

Ce se întâmplase? Baena l-a ținut pe Molina, care se îndrepta spre poarta adversă. Arbitrul a fluierat, dar Baena l-a împiedicat pe adversar să execute lovitura liberă, împingând mingea departe de locul faultului.

Molina a cedat nervos, s-a îndreptat spre adversar și l-a lovit ca în sporturile de contact.

Nahuel Molina a fost transferat de Atletico Madrid în această vară, de la Udinese, pentru 20 de milioane de euro.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

I-a plătit-o lui Grealish! » A înscris în poarta lui City, apoi a „premiat” aroganța unui suporter la adresa fotbalistului de 117 milioane de euro

Retras în 2019, fostul star din Premier League a reușit să strângă o avere de 11 miliarde de euro! Mecanismul dubios prin care a dat lovitura