INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - AS ROMA 2-4

BARCELONA - AS ROMA // FOTO + VIDEO Barcelona, umilită din nou de AS Roma » 3 goluri în 8 minute!

Malcom, jucătorul transferat de la Bordeaux, a înscris primul său gol în tricoul Barcelonei // FOTO: Reuters +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 august 2018 08:57

Fără Messi, Rakitici, Suarez și alți jucători de bază ai catalanilor, Barcelona a pierdut clar amicalul din această dimineață cu AS Roma de la International Champions Cup, scor 2-4.

Rafinha a deschis scorul pentru Barcelona în minutul 5, dar El Shaarawy a egalat cu 10 minute înainte de pauză.

Nou-venitul Malcom, transferat de la Bordeaux, i-a dus pe catalani în avantaj în minutul 49, dar Roma a avut un final furibund de meci.

Romanii au înscris de trei ori în ultimele 12 minute, prin Florenzi, Cristante și Perotti, administrându-i Barcelonei o nouă umilință, după 3-0 de pe Olimpico din returul sferturilor Ligii.

Echipele de start:

Barcelona: Cillessen - Semedo, Marlon, Lenglet, Cucurella - Arthur, Roberto, Rafinha - A. Vidal, El Haddadi, Malcom

AS Roma: Olsen - Florenzi, Manolas, Marcano, Santon - Strootman, De Rossi, Pellegrini - El Shaarawy, Dzeko, J. Kluivert

Vezi și:  FOTO + VIDEO Înfrângere la debut pentru Lopetegui pe banca Realului » Madrilenii au pierdut amicalul de lux cu United-ul lui Mourinho