INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BOCHUM - BAYERN 0-7

VIDEO Bayern Munchen și-a distrus adversara: 7-0 în deplasare + Gest superb al lui Sadio Mane, în aplauzele asistenței

Bayern Munchen a făcut spectacol la Bochum, a fost ploaie de goluri, 4-0 la pauză, 7-0 final / Sursă foto: Guliver/Getty Images

Articol de - Publicat duminica, 21 august 2022 20:22 / Actualizat duminica, 21 august 2022 22:55

Bayern Munchen a făcut spectacol la Bochum, a fost ploaie de goluri, 4-0 la pauză, 7-0 final. Însă cel mai aplaudat jucător de pe teren a fost Sadio Mané.

Senegalezul a dat dovadă de un fair-play cum rar se mai vede pe stadioane. A venit în ajutorul VAR-ului la judecarea unui gol, recunoscând că a marcat cu mâna.

Până-n minutul 41, senegalezul a privit cum au marcat coechipierii Sané, De Ligt și Coman, apoi a venit rândul lui să înscrie. Neregulamentar!

Newcastle - Manchester City 3-3 » Spectacol formidabil în duelul petrodolarilor: 6 goluri și reveniri de senzație pe St. James' Park
PREMIER LEAGUE

Sadio Mane, un exemplu de fair-play

Mingea venită din bară, la „capul” lui Coman, l-a lovit în mână și de acolo a ricoșat în plasă.

În loc să sară-n sus de bucurie, atacantul adus de la Liverpool s-a așezat în poartă și cu ochiul a făcut semn că golul său n-a fost în regulă. După care a arătat clar că a lovit mingea cu mâna.

Sadio Mane, un adevărat gentleman / FOTO: Guliver/Getty Images

Practic, a venit în ajutorul VAR-ului, iar arbitrul Daniel Siebert a anulat reușita sa. Mané a vrut să-și treacă în cont un gol curat, dacă tot e să înscrie, și l-a marcat un minut mai târziu, din pasa lui Coman, după ce și-a întors adversarul direct.

Bochum - Bayern 0-7

• Au marcat: Sane '4, de Ligt '25, Coman '33, Mane '42, '60 p., a.g. Gamboa '69, Gnabry '76

Echipa de start a lui Bayern: Neuer - Pavard, Upmecano, de Ligt, Hernandez - Coman, Kimmich, Sabitzer, Sane - Muller, Mane

FOTO Chelsea a fost umilită pe terenul lui Leeds, într-un meci marcat de o gafă incredibilă!

Și-a depășit câștigurile din întreaga carieră de fotbalist! Ce afacere îi aduce lui Mathieu Flamini unul dintre cele mai mari venituri după retragere