INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

FOTO Bayern a comis-o iar în Bundesliga, dar trimite un puști direct în istorie! A devenit cel mai tânăr marcator din istoria clubului

Bayern Munchen a remizat pe teren propriu contra lui Stuttgart, scor 2-2, în runda cu numărul 6 din Bundesliga. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 septembrie 2022 19:45 / Actualizat sambata, 10 septembrie 2022 19:48

Julian Nagelsmann încă nu a pus la punct mecanismul prin care să îl înlocuiască pe golgeterul Robert Lewandowski. Bayern are un start de sezon modest, cu 3 victorii și 3 remize în primele 6 etape.

Bayern, doar remiză cu Stuttgart

Astăzi, bavarezii au deschis scorul în minutul 35 al disputei cu Stuttgart. Francezul Mathys Tel (17 ani), adus de la Rennes pentru 20 de milioane de euro, a marcat cu un șut pe jos din interiorul careului și a devenit cel mai tânăr marcator al clubului în Bundesliga.

+3 FOTO

Stuttgart a egalat în minutul 56 prin Chris Fuhrich, mijlocaș introdus la pauză.

Un alt puști, Jamal Musiala (19 ani) a readus trupa din Munchen în avantaj, o execuție plasată de la 14 metri.

Oaspeții au pus presiune în secvențele de final, iar Serhou Guirassy a egalat în al doilea minut al prelungirilor dintr-un penalty.

Bayern comite al 3-lea pas greșit în actuala stagiune. Are 12 puncte și conduce provizoriu clasamentul din Bundesliga, cel puțin până la meciurile lui Freiburg și Union Berlin. Stuttgart este pe 13, cu un bilanț unic, 5 remize și un eșec.

Clasamentul actualizat din Bundesliga

Programul și rezultatele etapei cu numărul 6 din Bundesliga

Manchester United vrea să mai transfere încă un jucător! Cine este fotbalistul așteptat pe Old Trafford

Cluburile din Anglia vor dona mâncarea care ar fi urmat să fie comercializată în timpul meciurilor din acest week-end