INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYERN

REZUMAT VIDEO Bayern și-a demolat adversara în Bundesliga » Uraganul Kane a contribuit la 5 goluri

Harry Kane/ foto Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 23 septembrie 2023 18:56 / Actualizat sambata, 23 septembrie 2023 19:19

Bayern Munchen a spulberat-o pe Bochum în etapa #5 din Bundesliga, scor 7-0.

Harry Kane, atacantul bavarezilor, a făcut spectacol. A marcat 3 goluri și a dat două assist-uri. A ajuns la 7 goluri în primele sale 5 meciuri în Bundesliga și este de departe golgeterul echipei, cu 8 reușite în toate competițiile.

Mourinho a lăsat-o mască pe jurnalista din Moldova: „Știu un singur cuvânt în limba română”
INEDIT

Kane a făcut show în Bayern - Bochum 7-0

Bayern venea după victoria spectaculoasă cu Manchester United din UCL, 4-3. Cu aceeași foame de goluri au început bavarezii și meciul cu Bochum, iar Choupo-Moting a deschis scorul în minutul 4, lăsat cu poarta goală de Kingsley Coman.

Apoi, Kane a marcat primul lui gol din meci, cu un șut puternic la colțul scurt, în urma unor devieri nefericite ale fundașilor adverși. De Ligt a dus scorul la 3-0, cu capul, după o centrare perfectă din corner, iar Sane a stabilit scorul pauzei, 4-0, din postură de 1 la 1 cu portarul.

Omul cu assist-ul a fost Harry Kane, care a deschis apărarea adversă cu o pasă lungă de senzație. Englezul a reușit „dubla” în minutul 54, din penalty, apoi i-a pasat lui Tel, care a făcut 6-0 cu un șut la colțul lung. Kane a închis tabela pe final, cu o execuție de mare finețe.

Caseta meciului Bayern - Bochum 7-0

Clasamentul din Bundesliga

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”