INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BETIS - REAL MADRID

Betis - Real Madrid 1-1 » Echipa lui Carlo Ancelotti a reușit doar o remiză pe terenul lui Betis

Betis - Real Madrid / Foto: Imago

Articol de - Publicat sambata, 09 decembrie 2023 19:10 / Actualizat sambata, 09 decembrie 2023 19:25

Real Madrid a remizat pe terenul lui Real Betis, scor 1-1, după ce Jude Bellingham a deschis scorul în minutul 53. Echipa lui Carlo Ancelotti rămâne lider temporar, cu 39 de puncte, cu unul mai mult decât ocupanta locului secund, Girona.

Betis - Real Madrid 1-1

• Au marcat: Ruibal '66 / Bellingham '53

Betis - Real Madrid, echipe de start

Betis: Silva - Ruibal, Pezzela, Riad, Abner - Altimira, Roca - Perez, Isco, Ezzalzouli- Willian Jose
Antrenor: Manuel Pellegrini

Real Madrid: Lunin - Vazquez, Rudiger, Alaba, Mendy - Valverde, Modric, Kroos, Bellingham - Rodrygo, Brahim
Antrenor: Carlo Ancelotti

Stadion: Estadio Benito Villamarin
Arbitru: Cesar Soto Grado

Real Madrid a reușit doar o remiză pe terenul lui Real Betis, scor 1-1. Jude Bellingham a deschis scorul în minutul 53 și a ajuns la 12 goluri marcate în La Liga în 14 apariții. Aitor Ruibal a egalat în minutul 66 cu un șut superb din afara careului și a adus un punct important pentru Betis.

Real Madrid rămâne pe prima poziție în clasament, cu 39 de puncte, dar poate fi depășită mâine de Girona, care se află la doar un punct în spatele madrilenilor. Girona va juca în deplasare cu ocupanta locului 3, Barcelona.

VIDEO Cum s-au pregătit jucătorii lui Real Madrid înainte de meciul cu Betis

Dezbatere aprinsă în Anglia, după un comentariu sexist: „Nu pot lua în serios ce spun femeile despre fotbalul masculin”

Oferta care l-ar face pe Carlo Ancelotti să ia o decizie radicală: „Nu am nevoie de avion. Mă duc pe jos!”

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”