INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

video+FOTO Meci neverosimil în Bundesliga » Bayern a încasat 4 goluri în 30 de minute de la o nou-promovată

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 februarie 2022 18:24 / Actualizat sambata, 12 februarie 2022 19:09

Bayern Munchen, campioana Germaniei, a încasat 4 goluri în prima repriză a deplasării cu Bochum. Bavarezii au fost învinși, scor 2-4.

Cel mai surprinzător rezultat al începutului de an a avut loc la Bochum. Bayern Munchen câștigase partida din turul campionatului cu un categoric 7-0, iar astăzi începuse perfect, gol Lewandowski încă din minutul 9.

Ce au făcut stranierii » Valentin Mihăilă, rezervă în Atalanta - Juventus. Chiricheș, eroare decisivă cu AS Roma
liveBLOG

Bayern Munchen, năucită în deplasarea cu câteva execuții magistrale

Au urmat 30 de minute inexplicabile, cu erori flagrante în jocul campioanei Germaniei. Christopher Antwi-Adjei a egalat în minutul 14, cu un șut plasat, de la 15 metri, dar adevăratul recital al gazdelor avea să aibă în loc în finalul reprizei. Locadia, Gamboa și Holtmann au punctat în decurs de 6 minute și au stabilit un rezultat neverosimil, 4-1!

Bavarezii au intrat într-un control total în partea secundă, dar golul de 4-2 a venit târziu, în minutul 75, tot de la golgeterul Robert Lewandowski.

Desfășurarea ostilităților este cu atât mai frapantă, cu cât managerul Julian Nagelsmann a avut la dispoziție toate vedetele, cu excepția portarului Manuel Neuer.

+5 FOTO

15 meciuriconsecutive fără eșec avea Bayern în fața lui Bochum

Clasamentul din Bundesliga, după surpriza din Bochum - Bayern

Nou-promovata Bochum se îndepărtează de zona periculoasă a clasamentului. Acumulează 28 de puncte și ocupă locul 11 în Bundesliga. În ciuda eșecului de astăzi, Bayern Munchen conduce în continuare detașat ierarhia. Are 52 de puncte, 9 peste urmăritoarea Dortmund.

Decizia luată de Mircea Lucescu, pe fondul tensiunilor dintre Ucraina și Rusia: Dinamo Kiev nu se întoarce în țară!

Două „roșii” și 4 goluri » Al Ahly câștigă finala mică a Campionatului Mondial al Cluburilor