INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Inter, victorie importantă în Serie A » Trupa lui Conte își consolidează poziția de lider

Inter a câștigat cu Bologna, 1-0 // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 aprilie 2021 09:11 / Actualizat duminica, 04 aprilie 2021 09:23

Inter, liderul din Serie A, a câștigat la Bologna, 1-0, și s-a distanțat la 8 puncte de AC Milan, locul 2.

Inter a câștigat la limită pe terenul Bolognei. Romelu Lukaku a înscris singurul gol al partidei, în minutul 32, cu o finalizare simplă, de la un metru de poartă!

În a doua repriză, Bologna și-a arătat colții. Mai întâi Schouten a fost blocat de Handanovic, apoi Sansone a șutat puțin peste poartă. Inter a replicat prin Lautaro Martinez, care a lovit bara cu un șut din afara careului mare.

Rezumatul VIDEO al meciului Bologna - Inter 0-1

Nerazzurrii au ajuns astfel la 9 victorii consecutive în campionat și au 68 de puncte, 8 peste AC Milan, 10 peste Atalanta și 12 peste Juventus, campioana sezonului trecut. În plus, trupa lui Conte are și un meci în minus față de locurile 2 și 3.

Clasament Serie A: Inter, la mare distanță de AC Milan și Juventus

Mai multe știri din fotbalul european:

Liverpool, victorie zdrobitoare pe terenul lui Arsenal înainte de meciul cu Real Madrid

Real Sociedad a câștigat Cupa Regelui Spaniei, după o finală tensionată cu rivala Athletic Bilbao

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”