INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EVERTON - MAN. UNITED

Borna istorică stabilită de Cristiano Ronaldo, după golul marcat cu Everton

Cristiano Ronaldo a ajuns la 700 de goluri marcate la nivel de club.
Cristiano Ronaldo a ajuns la 700 de goluri marcate la nivel de club. FOTO: Imago Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 octombrie 2022 22:49 / Actualizat duminica, 09 octombrie 2022 23:05

Cristiano Ronaldo (37 de ani), fotbalistul portughez al lui Manchester United, a atins o nouă bornă impresionantă a carierei, în victoria de azi cu Everton (2-1).

Lusitanul a ajuns la 700 de goluri marcate la nivel de club.

Stupoare! Mesajul trimis de UEFA către FRF, după publicarea „țintarului” din preliminariile Euro 2024: „Ne pare rău! Am greșit programul”
Euro 2024

Cristiano Ronaldo a „lovit” în meciul cu Everton

Intrat în minutul 29 în locul accidentatului Anthony Martial, Cristiano Ronaldo a înscris în minutul 44 în poarta „caramelelor”, la 1-1.

Lansat excelent de brazilianul Casemiro, sosit în vara aceasta pe Old Trafford, Cristiano Ronaldo a sprintat ca în vremurile bune și l-a învins pe Jordan Pickford cu un șut la colțul scurt.

A fost golul ce i-a dus pe cei de la Manchester United în avantaj pe tabela de joc,.„Diavolii roșii” fuseseră conduși de trupa lui Frank Lampard încă din minutul 6, când Alex Iwobi l-a învins cu un șut de la distanță pe David de Gea

Elevii lui Erik Ten Hag au egalat după numai 10 minute, prin brazilianul Antony, ajuns la 3 goluri marcate în 3 meciuri disputate în Premier League în tricoul lui Manchester United

Cele mai multe goluri le-a marcat pentru Real Madrid

Cristiano Ronaldo a marcat cele mai multe goluri la nivel de club în tricoul lui Real Madrid, formație pentru care a evoluat între 2009 și 2018.

450 de goluria marcat Cristiano Ronaldo în tricoul „los blancos”

Pe locul secund se află chiar Manchester United, pentru care a ajuns la reușita cu numărul 144 în 340 de meciuri. Cristiano Ronaldo a mai evoluat pentru gruparea de pe Old Trafford între 2003 și 2009, înainte de a reveni în Anglia în vara anului trecut.

Pentru Juventus, Cristiano Ronaldo a punctat de 101 ori în 134 de apariții, iar pentru Sporting Lisabona, prima echipă pentru care a evoluat la nivel de seniori, a marcat 5 goluri în 31 de meciuri.

117 goluria marcat Cristiano Ronaldo în tricoul naționalei Portugaliei, în 191 de selecții

Cu „tunarii” nu e de glumit! Arsenal o bate și pe Liverpool și conduce clasamentul din Premier League

Gică Hagi a sunat în emisiune, deranjat de o afirmație despre Arsenal: „Te rog frumos! Noi riscăm, muncim”