Alte știri din fotbal
FC Argeș a pus ochii pe unul dintre cei mai apreciați străini din Superliga
0
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
8
Mihai Stoica i-a răspuns lui Victor Pițurcă: „E pleonasm!”
0
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
3
Știri din fotbal internațional
Ecuador - Germania și Curacao - Coasta de Fildeș » Nemții sunt calificați! Calculele celorlalte 3 naționale
0
Secretul eroului cu mănuși: „Suntem ca spartanii de la Termopile!” » Cine este îngerul păzitor al lui Eloy Room
0
Mourinho mai cere doi jucători! Interul lui Chivu, în alertă
0
Ioanițoaia la zi » Directorul GSP pune tunurile pe o națională de la Mondial: „Dezastruoasă!”
2
Lifestyle
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
3
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
0
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Constantin Toma dezvăluie cine conduce cu adevărat PSD: „Sorin Grindeanu ...
Libertatea
Scenariul alegerilor anticipate prinde contur. Un fost judecător CCR ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Volodimir Zelenski boicotează reuniunea de la Gdansk, la care se discută ...
Libertatea
inseamna ca ori nu ai avzut meciul, ori esti prost. Tind sa cred ca a doua varianta
De cand asteptam o revenire a acestei echipe minunata numita Borussia Dortmund. Eu tin cu ei cam de vreo 7 ani, cand am vazut un rezumat al finalei LC din 1997 cand Borussia a invins in finala marele Juventus (eu fiind un fan infocat si al celor de la Juve), si vazand cat de frumoasa este aceasta echipa, am decis sa tin cu ei, desi nu sunt neaparat cei mai titrati din Bundesliga. De mult timp astept ca Borussia sa revina in prim-plan, si iata ca asteptarea nu a fost in zadar. FORZA DORTMUND !!
ba se poate numi noroc teribil. Bayern i-a dominat pe Dortmund, chiar la Dortmund acasa, dar a venit norocul pt ei, se accidentase Badstuber si a intrat Demichelis (chifla meciului), iar Dortmund a dat un gol stupid. Asta e noroc, nu joc bun.
nu stiu ce credeti voi ... merge bine Dortmund in campionat.. respect pt asta.. e o echipa frumoasa ... dar nu cred ca va reusi si in Europa ... cel putin anul asta ... daca juca cu o echipa mai neexperimentata probabil .. dar Sevilla e ECHIPA fratilor .. chiar daca in campionat e VARZA ... in Europa e ECHIPA PUTERNICA Sevilla. parerea mea.
degeaba ziceti ca are noroc cu carul, cand ai 14 victorii 1 egal 1 infrangere asta numai noroc nu se cheama.se cheama ca joaca un fotbal super spectaculos, cred ca dupa barca este cel mai placut ochiului din toata europa,e o placere sa le urmaresti jocul in fiecare weekend. chiar daca au profitat din plin de criza adversarelor,merita din plin pozitia in clasament.
Dortmunt e o echipa faina si are cea mai frumoasa galerie din europa.
Dortmund are un noroc teribil, de asta este pe primul loc in Bundesliga. Sa nu uitam ca unele goluri le-au dat cu ajutorul tusierilor care se faceau ca nu vad offisideurile (cum a fost si golul 2 cu werder din etapa trecuta). In europa, Dortmund nu mai are parte de acel noroc sau de acei tusieri si din cauza asta evolutia echipei lasa de dorit.
la sevilla va trebui sa arate dortmundezii ca sunt cu adevarat revelatia europei, deoarece in bundesliga si faptul ca alte mari favorite la titlu - bayern, hamburg, schalke - inoata in clasament, le-a permis sa jongleze cu celelalte competitoare.
Este o echipa frumoasa intr-adevar ,dar a beneficiat in primul rand de criza de efectiv fara precedent a lui Bayern ,care a avut 10 jucatori din lot prezenti la world-cup dintre care 5 s-au intors accidentati,iar Robben liderul echipei nu si-a revenit nici acum dupa ruptura musculara suferita in pregatirile mondialului si intrarea sa nerefacut in turneul final.
Dortmund este cea mai frumoasa echipa de fotbal din Germania! Merita fanii o echipa mare!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.