Alte știri din fotbal
A numit pozițiile deficitare ale Craiovei, după ce Coelho a cerut întăriri: „Dar să intre direct!”
0
Pleacă Alexandru Musi? » Răspunsul lui Nuno Campos
0
„Rapidul este pe mâini bune!” » Giuleștenii și-au lansat propriul vin spumant și sunt gata să petreacă: „Să facem istorie”
1
Rică Răducanu, mărturisire dureroasă după accident: „Am slăbit vreo 20 de kilograme. Organismul nu se mai reface deloc”
0
Știri din fotbal internațional
Universitatea Craiova își află azi adversarele din Conference League » Varianta cu granzi din Anglia, Spania și Italia
9
Procesul din tei! Uli Hoeness, în banca acuzațiilor dintr-un motiv bizar
0
Al doilea jucător transferat oficial pe axa Manchester City - Tottenham
0
Detaliul frapant discutat la GSP Live » Cine a eliminat-o, de fapt, pe Universitatea Craiova
0
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
6
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
3
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
0
Val de indignare pe pagina de Facebook a președintelui Nicușor Dan, după ...
Libertatea
Tensiuni energetice la nivel înalt: Norvegia acuză UE de ipocrizie în ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
„Cât de stupizi să fim?” Generalul (r) Dorin Toma și Liviu Pleșa, ...
Libertatea
De cele mai multe ori "salutul roman" este o reactie de provocare si nu de exprimare concreta a unui crez personal ce ar avea in spate studii aprofundate de istorie si concepte politico-filosofice din partea faptasilor. Iar genul acesta de reactii sunt o consecinta a carei cauza foarte rar se discuta in societatile "europene" de astazi. Spre exemplu - acest articol plus multe altele se incearca a se obtine o reactie pur bazata pe emotie pentru a-ti antrena reflexul de repulsie la auzul sau vazul unor termeni gen "rasism" "xenofobie" etc. este un antrenament de reflex, tu crezi ca o mana de huligani, poate inculti, care nu detin nici o farama de putere au vreo influenta reala in comparatie cu elitele politice, economice din toate institutiile europene sau nationale ce constant pun gaz pe foc in acest razboi cultural ce devine din ce in ce mai intes pe zi ce trece !
Alti idioti .
Esti un pic pe linga... Asocierile se fac cu evenimentele recente, nu cu cele din antichitate...
Într-adevăr acesta e rasism, dar mă întreb Brexit-ul nu este tot același lucru decât că e la nivel oficial?
as dori să știu unde te-ai documentat tu astfel încât să scoți asemenea elucubrații...pe ce site-uri obscure și în ce reviste vadimiste ai citit (printre rândruri) igonoranți si *** ***. de asta e plină țara. trist, trebuie să fii foarte trist destinul tău, dar e bine că nu ești conștient de asta.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cneius, daca e asa, de ce simbolurile comunismului inca exista? de ce inca exista comunism in lume? gandeste-te ca acest curent politic a curmat mult mai multe vieti decat nazismul. doar daca te gandesti la deportatii in siberia, la tarile baltice, la tarile din estul europei care au fost jefuite economic de rusi, holocaustul exista si va exista ca un aspect negativ doar pentru ca a fost facut impotriva evreilor, nimic mai mult. despre masacrul din perioada hortysta asupra romanilor din transilvania nu vorbeste nimeni? si sa stii asa ca si cultura generala, ca olandezii au omorat mult mai multi oameni, inclusiv evrei, fara sa li se ridice vreo statuie evreilor. deci, vorbim despre o judecata cu masuri diferite in contexte foarte asemanatoare. horty de exemplu este un erou, la noi antonescu e criminal de razboi. pai, cum vine asta?
daca v-ati documenta putin si daca nu ar fi anumite organizatii care sa impuna reguli cu toporul, macar atata sa stiti ca acel salut nazist nu este nazist! este un salut vechi de peste 2000 de ani din vechea Dacie, si inseamna "de la pamant la soare". ca a fost adoptat de hitler, este cu totul altceva. am distrus si zvastica, o frumusete care dateaza tot de mii de ani, si tot din cauza lui hitler. pai bine mai oameni buni, de ce nu interziceti si anumite semne sau saluturi ale comunistilor? de ce nu luati de pe steaguri simbolurile comunismului, secera si ciocanul? de ce nu va bagati in crema politicii cu adevarat, numai sa aratati cu degetul spre cei perdanti stiti? de aceea istoria este scrisa de invingatori iar invinsii nu pot influenta asta. in concluzie, istoria este un mare fals....
Sunt sigur ca iti dai dai seama ca respectivii habar n-au ce inseamna nazismul! Probabil ca vor sa iasa in evidenta, imbracati in negru ca unii mai la nord de Dunare care, evident isi poarta echipele spre noi infrangeri!
de ce m-ati cenzurat? omul nu stie sa scrie. asta inseamna ca e ce? gigispp, trezirea, ceapa voastra de rasuri ce sunteti
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.