Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
10
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
1
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
1
Știri din fotbal internațional
Duel tare pentru Răzvan Lucescu pe terenul liderului din Europa League, Ionuț Radu este titular la Belgrad » Clasamentul în timp real
0
FCSB - Fenerbahce, duel în ultima etapă a grupei Europa League » Start de partidă + Toate CALCULELE
12
Transferul dorit de Vlad Dragomir, după golul superb din Liga Campionilor: „Aș semna fără să stau pe gânduri”
0
Și-a spart televizorul la golul lui Trubin din minutul 90+8!
3
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Microbuzul din accidentul tragic din Timiș nu avea funcția de lane assist. ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Familia care trăiește în pădure de 12 ani: „Eram datori față de bănci și ...
Libertatea
mai bun casillias desi nu tin cu real.....se vede mai bine ce apara e mai spectaculos
Plus cand faci o comparatie intre 2 fotbalisti nu iei ca punct de reper varful carierei sau numai o parte cum face lumea cu messi de ex.In primul rand o comparatie se face intre carierele celor doi jucatori.Ai amintit da si tu de oliver si buffon..acum eu te intreb unde era valdes?:))Despre asta vreau sa zic ca e chiar imposibil sa faci o comparatie intre valdes si casilias plus unde e buffon?unde e oliver?Cand isi va terminat cariera casilias sigur cifrele lui il vor face printre cei mai buni din istorie daca nu cel mai bun.Asa trebuie sa se faca si cu messi si cu ronlado si cu toti pana atunci putem vorbi numai de cei mai in forma jucatori
S-ar putea sa ai dreptate, dar trebuie sa precizezi ca acei portari au fost mai buni, nu "sunt". Pana la urma valoarea este data de palmares pe de o parte si de interventiile personale de-a lungul carierei. Tocmai pentru ca sunt fan Real, pot sa afirm ca Iker este mai bun decat Valdes pentru ca este mai constant, nu face gafe atat de des si a contribuit foarte mult in ultimii ani la mentinerea Realului pe linia de plutire. Asta nu inseamna ca Valdes nu e un portar valoros, este foarte bun, dar a fost si este in continuare ajutat mult de experimentata aparare a Barcei. Spania are multi portari buni, pacat ca s-au nimerit toti in aceiasi perioada si nu au loc toti la nationala.
mie`mi pare ca apara mai bine valdes, insa cassilias are mai multa personalitate...
Casillas!!! In finala Cupei Mondiale din Africa de Sud a salvat miraculos Spania cand a iesit Arjen Robben singur cu portarul! a fost momentul decisiv din acea finala, daca Olanda marca, devenea campioana! doar pentru acea faza merita sa fie PRIMUL!
Sunt anti Real...dar il prefer claaaar pe Casillas!
Ai amintit de Oliver Kahn si de Gianluigi Buffon.Exact cei doi sunt mai buni decat Casillas.Oliver Kahn nu a fost mai in forma cateva sezoane,ci a fost aproape tot timpul mai bun decat Casillas,desi e adevarat ca exista si o diferenta de generatii si e un pic improprie aceasta comparatie.Iar Buffon este un portar mai bun decat Casillas nu doar din cauza sumei de transfer.Nu vreau sa ne certam sau sa ne contrazicem fara sens,pentru ca am observat ca esti un mare fan al lui Real Madrid.Deci spun ca e o parere personala legata de portarii amintiti in acest comentariu.
Zi tu unul mai bun?si iti dau dreptate
cu siguranta casillas
Eh,este cu siguranta mai bun portar Casillas,dar sa nu exageram cu afirmatii de genul "cel mai bun portar de cand il stiu".Sau il stii doar de cativa ani?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.