Alte știri din fotbal
Gestul făcut de toți fotbaliștii de la FCSB înainte de meciul cu FC Argeș
0
Răsturnare de situație! Gică Popescu a vrut să pună lacătul, dar proiectul de 70 de milioane de euro A PICAT
0
Reîncepe Superliga! FC Argeș - FCSB, bătălia pentru play-off » Echipele de start + Cum se prezintă gazonul
0
Ce meciuri va rata Ofri Arad, transferul celor de la FCSB
0
Știri din fotbal internațional
După fotbal, cucerește și străzile din Rio! Încă un episod de pomină cu „Împăratul” Adriano
0
Ter Stegen și-a dat acordul și pleacă de la Barcelona după 12 ani » Destinația portarului german
0
Manchester City a ajuns la un acord pentru Marc Guehi » Suma pe care o plătesc „cetățenii”
0
La ce echipă l-a transferat Genoa pe David Ankeye! » Fostul atacant al lui Rapid nu a convins nici în Serie B
0
Lifestyle
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
0
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
6
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Ce vede Putin când se uită la harta Poloniei și Ucrainei: 70 de milioane de ...
Libertatea
Dacia, aproape de o performanță fabuloasă: e prima în Raliul Dakar, cu doar ...
Adevărul
„Rețeaua Nigeria” » Jucători păcăliți sau legați cu clauze aberante de un ...
GSP SPECIAL
Un bărbat din Mediaș căruia i-a fost furat 1.000.000 de euro a pus o ...
Libertatea
Cretinoizilor, in articol e vorba de "veteranul all-time al "diavolilor", Billy Meredith, care a apărat poarta lui United la 46 de ani şi 281 de zile, cu aproape nouă decenii în urmă, mai exact în mai 1921", nu de decanul de varsta all-time din fotbalul englez! Mergeti la capsuni, imbecililor!!!
gazeta prostiiilor nu a sporturilor. pe langa stanley matthews a mai existat si un peter shilton, care detine recordul de 1000 de meciuri in english football league (premier & league 1), a jucat pana la 42 de ani in prima liga si la nationala. Daca si sa copiati un articol de pe un website strain e greu atunci ce asteptari sa avem de la voi. frumos ar fi sa va asumati greselile astea public si sa republicati articolul cu corecturile necesare.
v-am contrazis intrun comentariu ca cel mai batran jucator care a jucat in premier ligue e sir stanley mattews care la 47 de ani repromova cu stoke city.s-a retras la 50 de ani in 1965.de ce nu ati postat comentariul.
dar de sir stanley matettews ati auzit domnilor gazetarisportivi.a jucat pana la 51 de ani.cateva date de referinta.la 17 ani debuta la stoke city.la 32 de ani se transfera la fc blackpool.in 1957(la 42 de ani) regina angliei la decorat cu:ordinul de comandor al imperiului britanic:la 1 ian 1965 i s-a acordat titlul de lord devenind sir. la 25 apr 65 s-a retras echipa s-a stoke city intalnea o selectionata aeuropei .in 1954 la 39 de ani mai juca la nationala angliei.in 62 promova cu stoke in pl
Aoleu, praf e articolul asta, ziaristul asta a facut engleza cu Ion Iliescu. In articolul din "The Guardian" se scrie clar: van der Sar poate deveni cel mai batran jucator al lui United din perioada postbelica, depasindu-l pe Raymond van der Gouw, care a jucat ultimul meci pt United impotriva lui Charlton (nu pt Charlton, cum e scris aici). van der Sar va deveni totodata al doilea cel mai batran jucator din istoria clubului, dupa Billy Meredith
si peter shilton?????
Cei care cunoasteti cat de cat limba engleza, intrati pe site-ul The Guardian si gasiti acolo articolul original, caci traducerea este penibila si dezinformeaza. In timp ce citeam articolul, m-am gandit doar la Peter Shilton, care stiam ca a jucat mult mai mult, dupa care am cautat articolul original. Prietene care ai tradus articolul, sincer, chiar crezi ca iti meriti banii pe care ii primesti de la GSP? Iti spun eu: cu siguranta NU!!
Ca sa nu mai vorbim de Peter Shilton care la peste 40 de ani a aparat poarta Angliei la C.M. Italia '90.
Mi se pare normal ca meseriasii de la GSP sa uite de Stanley Matthews. Nu ma mai mira nimic.
din cate stiu eu david seaman parca a jucat pana la 41 ani la aresenal.. na in fine..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.