INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - WEST HAM 2-0

CHELSEA - WEST HAM 2-0 // FOTO Formația lui Maurizio Sarri urcă pe locul trei în Premier League! Clasamentul LIVE

Articol de GSP - Publicat luni, 08 aprilie 2019 23:52

Chelsea s-a impus în fața lui West Ham, scor 2-0, și urcă provizoriu pe locul trei în Premier League.

Ratarea lui N'Golo Kante din minutul 16 a anunțat golul starului Eden Hazard. Belgianul a reușit o cursă extraordinară în minutul 24, a depășit patru adversari și l-a învins pe Fabianski cu un șut în plasa laterală.

Hazard a reușit „dubla” în minutul 90, dintr-o pasă primită de la Ross Barkley.

Chelsea acumulează astfel 66 de puncte, le depășește pe Arsenal și Tottenham și urcă pe locul 3. Formația lui Sarri are un meci mai mult.

Click AICI pentru statisticile meciului și clasamentul actualizat din Premier League

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rudiger, D. Luiz, Emerson - Kante, Jorginho, Loftus-Cheek - Hudson-Odoi, Higuain, Hazard
Rezerve: Caballero - Barkley, Willian, Christensen, Giroud, Kovacic, Pedro
Antrenor: Maurizio Sarri

West Ham: Fabianski - Fredericks, Balbuena, Ogbonna, Cresswell - Noble, Rice, Anderson, Lanzini - Arnatutovic, Chicharito
Rezerve: Adrian - Diop, Masuaku, Nasri, Obiang, L. Perez, Snodgrass
Antrenor: Manuel Pellegrini

VEZI AICI clasamentul din Premier League!

Vezi aici rezultatele rundei #31 din Anglia!

Vezi Și:

VIDEO 5 povești de marcă din cariera legendarului Roberto Baggio, dezvăluite în studioul GSP Live: de la conflictele cu Lippi și Sacchi, până la un caz incredibil de șantaj: „Altfel nu juca la Mondial”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”