INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BELGIA

Gnohere, aproape să lucreze din nou cu Rednic! Tehnicianul e în discuţii cu Mouscron

Harlem Gnohere și Mircea Rednic

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 noiembrie 2020 11:02 / Actualizat miercuri, 04 noiembrie 2020 11:50

Harlem Gnohere (32 de ani) nu traversează cea mai bună perioadă a carierei după ce s-a despărțit de FCSB, echipa sa fiind pe ultimul loc în Belgia.

Fostul atacant al roș-albaștrilor i-a cucerit pe fani încă de la primul meci. „Bizonul” a debutat cu Anderlecht, a fost introdus în ultimul sfert de oră şi a marcat golul egalizator în finalul meciului. Mouscron a scos atunci un 1-1 care dădea mari speranţe fanilor. Din păcate pentru fanii clubului belgian, Gnohere nu s-a descurcat prea bine în următoarele meciuri. Atacantul francez a jucat în alte 6 meciuri de campionat, dar n-a mai reuşit niciun gol, în ultima partida, eşec cu 0-2 cu Eupen, fiind introdus doar în ultimele 5 minute.

Echipa fostului idol al fanilor FCSB-ului nu traversează o situație prea bună, fiind pe ultimul loc în campiont, cu 3 puncte acumulate în 9 etape, la 5 diferenţă de prima poziţie care asigură salvarea de la retrogradare.

Conform Telekom Sport, belgienii vor să renunțe la antrenorul Fernando Da Cruz și să îl aducă pe Mircea Rednic, tehnicianul care a mai pregătit-o pe Mouscron, în perioada 2016-2018. Acest lucru ar putea însemna și o nouă șansă pe Gnohere, Rednic fiind persoana care l-a adus în România, la Dinamo, unde a devenit rapid unul dintre idolii suporterilor.