INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BELARUS

VIDEO Cine spune că nu-i spectacol? Gol senzațional marcat azi în campionatul din Belarus

Campionatul din Belarus continuă, în plină pandemie de coronavirus.

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 aprilie 2020 20:52

Campionatul din Belarus este singurul din Europa în care se mai joacă fotbal, restul ligilor fiind suspendate momentan din cauza pandemiei de coronavirus.

Etapa a patra din campionatul Belarusului a debutat azi, cu partida dintre Neman și ultima clasată Belshina, încheiată 1-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 42 grație unei reușite de senzație. Gegham Kadymyan, un internațional armean care evoluează la Neman din acest an, trecut de-a lungul carierei și prin campionatul Ucrainei, a executat perfect o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.

Oaspeții au egalat în minutul 59, când Leonid Kovel a primit o centrare perfectă și a înscris din interiorul careului mic, stabilind scorul final al partidei.

Campionatul din Belarus se vede și în România

Începând din acest weekend, liga din Belarus va putea fi urmărită la televizor și în România. Look Plus este postul TV care va transmite cele mai importante partide din Belarus, conform unui comunicat oficial. În acest weekend, canalul citat va transmite 3 partide, după cum urmează:

• Torpedo-BelAZ Zhodino - Energetik-BGU, sâmbătă, 11 aprilie, ora 16.00
  • Gorodeya - Dinamo Minsk, sâmbătă, 11 aprilie, ora 18:00
  • Minsk - BATE Borisov, duminică, 12 aprilie, ora 15:00

„Din 10 oameni, 9 se uită la fotbal. N-am știu că vor fi televizate meciurile din Belarus, o să mă uit cu siguranță și eu” - Iosif Rotariu, fost jucător Steaua, pentru GSP.ro

CORONAVIRUS. Marketing de criză la Dynamo Brest, fosta echipă a lui Diego Maradona: tribune populate cu manechine!

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”