INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOTTENHAM - MANCHESTER CITY

Cine transmite la TV Tottenham - Manchester City, în Cupa Angliei » Drăgușin poate da peste „bestia” Haaland

Radu Drăgușin, la debutul pentru Tottenham/ Foto: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 25 ianuarie 2024 09:16 / Actualizat joi, 25 ianuarie 2024 10:02

Tottenham - Manchester City, în 16-imile de finală ale Cupei Angliei, are loc vineri, de la ora 22:00. Meciul echipei lui Radu Drăgușin va fi liveTEXT pe GSP.ro și la TV pe Pro Arena.

Drăgușin a debutat la Tottenham pe 14 ianuarie, cu Manchester United, scor 2-2. A intrat atunci pe final, a jucat 11 minute, și acum are șanse să debuteze și în Cupa Angliei, chiar împotriva campioanei Manchester City.

Radu Drăgușin i-a dat gata pe fanii lui Tottenham » Cu ce a apărut la antrenament, înaintea duelului cu Guardiola: „Prințul din Transilvania”
Tottenham

Cine transmite la TV Tottenham - Manchester City, în Cupa Angliei

Drepturile TV pentru Cupa Angliei sunt deținute în România de Pro Arena, care va transmite inclusiv Tottenham - Manchester City, „șocul” 16-imilor.

Ar putea fi partida de debut a lui Drăgușin în Cupa Angliei. El e anunțat ca rezervă de presa engleză, însă, la fel ca în partida cu United, are șanse mari să joace în repriza a doua. Van De Ven și Romero au fost folosiți din primul minut cu „diavolii”, însă cei doi stoperi revin după accidentări de lungă durată.

Tot după o accidentare revine și Erling Haaland, superstarul lui Manchester City. După o lună și jumătate de absență, norvegianul a revenit la antrenamentele „cetățenilor” în zilele premergătoare meciului cu Tottenham. La fel ca Drăgușin, Haaland are șanse să joace pe final de meci, Guardiola nu îl va forța din primul minut.

Pep a procedat așa și cu De Bruyne, care a revenit după 6 luni de pauză, a intrat cu Newcastle în repriza a doua, a marcat și a pasat decisiv în victoria cu 3-2. Însă, Haaland și Drăgușin se pot duela direct pe Tottenham Hotspur Stadium în finalul partidei din Cupă.

Echipa de start probabilă a lui Tottenham: Vicario - Porro, Romero, Van de Ven, Udogie - Maddison, Hojbjerg, Bentancur -   Kulusevski, Richarlison, Werner. Drăgușin e anunțat pe banca de rezervă.

VIDEO. Adrian Șut despre impactul transferului lui Radu Drăgușin la Tottenham: „Va fi o presiune pozitivă pentru el”

Două opinii tranșante în direct, după transferul lui Moldovan: „Sunt şanse mari să nu meargă la Euro. Edi are principii”
EURO 2024
Moldovan l-a întâlnit pe „dânsul” :) » Gestul lui Oblak la primul antrenament împreună