INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA SPANIEI

Conduce Barca de la New York! » Tito Vilanova nu va fi pe bancă, mîine, în El Clasico cu Real

Articol de - Publicat marti, 29 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 28 ianuarie 2013 21:53

Antrenorul catalanilor se tratează în America după ce, în decembrie, i s-a extirpat o tumoare malignă la glanda parotidă. El va ţine însă legătura tot timpul cu secundul său


"Repetiţia" de duminică a mers şnur. Cu antrenorul Tito Vilanova la New York, în faţa televizorului, şi secundul Jordi Roura pe Camp Nou, în rolul curelei de transmisie, Barcelona a masacrat-o pe modesta Osasuna (5-1).

Se apropie însă marele examen de mîine, de la Madrid, unde catalanii joacă prima manşă a semifinalelor Cupei Spaniei, cu Real. Din cauza tratamentului pe care-l urmează în America, după ce în decembrie i s-a extirpat o tumoare la glanda parotidă, Vilanova va lipsi iar de pe banca blaugrana.

Dar Roura nu-şi face probleme. Şi a ţinut să-i liniştească ieri şi pe suporteri: "Comunicarea cu Tito e perfectă. Mi-a lăsat planurile de antrenament, sîntem în contact zilnic şi vom fi şi la ora meciului. O să discutăm formula de start şi-mi va transmite deciziile sale inclusiv în timpul partidei. Cu tehnologiile din ziua de astăzi, orice este posibil".


I-a răspuns lui Ronaldo!
Messi i-a stricat duminică sărbătoarea lui Ronaldo. La o oră după ce atacantul Realului celebrase un hat-trick cu Getafe (4-0), depăşind 300 de goluri marcate la cluburi (302), argentinianul a ieşit în faţă cu 4 reuşite contra Osasunei. Balonul de Aur al ultimilor 3 ani are 202 goluri în La Liga şi, cu 33 înscrise numai în acest campionat, e liderul golgeterilor. Cristiano îl urmează la 12 lungimi distanţă.

Citește și:
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
Adio, Palat! Gigi Becali va oferi declarații doar din biserica ridicată în Pipera: imagini spectaculoase din interior
Superliga
Adio, Palat! Gigi Becali va oferi declarații doar din biserica ridicată în Pipera: imagini spectaculoase din interior
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă.
Profit.ro
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă. "Futuristă, cool, seamănă cu Duster. E pătrățoasă, dar drăguță." Decizia finală de producție, luată pe baza opiniei publicului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
sasquatchro
sasquatchro  •  29 Ianuarie 2013, 13:41
Postat de andreiz80 pe 29 Ianuarie 2013, 04:32

pai stiti nenea ca le-a luat pe ultimele 4 PATRU (cu unul mai mult decat 3 ) :))

Daca pui problema asa, atunci am gresit eu, dar nu e nimic neadevarat, a luat ultimele 3 Baloane, ca sunt 4 consecutive, e partea a doua... :D Mea culpa daca la asta se referea omu'.

andreiz80
andreiz80  •  29 Ianuarie 2013, 04:32
Postat de sasquatchro pe 29 Ianuarie 2013, 02:01

Te-ai dilit la scufita?! Ce e jenibil? Adevarul?! Faci de ras emblema aia, copile...

pai stiti nenea ca le-a luat pe ultimele 4 PATRU (cu unul mai mult decat 3 ) :))

sasquatchro
sasquatchro  •  29 Ianuarie 2013, 02:01
Postat de mm_mm904 pe 29 Ianuarie 2013, 01:48

balon de aur al ultimilor 3 ani ? ha ? :)) jenibil

Te-ai dilit la scufita?! Ce e jenibil? Adevarul?! Faci de ras emblema aia, copile...

Vezi toate comentariile (5)
Comentează