INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA / JAPONIA - CHILE 0-4

Spectacol în Japonia - Chile la Copa America! 4 goluri + Uruguay, egalată în clasament

Articol de GSP - Publicat marti, 18 iunie 2019 10:25

Chile s-a impus fără probleme, scor 4-0, în meciul disputat împotriva Japoniei pe Estádio do Morumbi din Sao Paulo.

Pulgar a deschis scorul în minutul 41, Vargas a reușit o „dublă” ('54, '83), iar Sanchez a punctat în minutul 82.

Cel mai frumos gol al meciului a fost reușit de Eduardo Vargas (29 de ani, atacant) în minutul 83, fiind autorul unui „lob” de la o distanță considerabilă.

Echipele de start:

Japonia (4-4-2):

Osako - Hara, Ueda, Tomiyasu, Sugioka - Maeda, Shibasaki, Nakayama, Nakajima - Kubo, Ueda
Selecționer: Moriyasu H.

Chile (4-3-3):

Arias - Isla, Medel, Maripan, Beausejour - Aranguiz, Pulgar, Vidal - Fuenzalida, Vargas, Sanchez

*știre de Alexandru Barbu

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

ARGENTINA - COLUMBIA 0-2 // Leo Messi, explicații de 40 de minute după eșecul de la Copa America » Ce le-a transmis starul de la Barcelona colegilor