INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR - DAMAC FC 2-1

Cosmin Contra a criticat arbitrajul după înfrângerea cu Al Nassr: „Golul lui Cristiano Ronaldo nu trebuia să existe”

Cosmin Contra

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 07:26 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 14:34

Cosmin Contra a criticat arbitrajul după ce echipa lui, Damac FC a pierdut, 1-2, cu Al Nassr.

În etapa a 10-a din prima ligă din Arabia Saudită, Cosmin Contra și Nicolae Stanciu au pierdut cu greu, după ce echipa lor a condus cu 1-0. Al Nassr a întors scorul în primele 10 minute ale reprizei secunde, prin Talisca și Cristiano Ronaldo.

Marius Șumudică, euforic după victorie! Liber la petrecere și amenințări pentru Beșiktaș: „E greu să ne bată cineva!”
TURCIA

Iar după meci, Cosmin Contra a criticat arbitrajul, acuzând faptul că nu a trebuia dictat fault la intervenția lui Nicolae Stanciu, care a dus la lovitura liberă transformată de starul portughez.

Duelul pentru care s-a dictat lovitura liberă din care Cristiano Ronaldo a făcut 2-1

Cosmin Contra a criticat arbitrajul după Al Nassr – Damac FC

„Nu meritam să pierdem acest meci. Cred că o echipă atât de mare ca Al Nassr nu ar trebui să aibă nevoie de ajutorul arbitrilor. Arbitrajul din partea secundă a fost decisiv. Golul marcat de Ronaldo nu trebuia să existe pentru a venit după o greșeală.

În prima repriză, Al Nassr nu a creat pericol, deși e o echipă cu multe vedete ”, a spus Cosmin Contra, potrivit presei arabe.

VIDEO Golul marcat de Cristiano Ronaldo în Al Nassr - Damac FC

VIDEO Nicolae Stanciu, assist de generic

Trupa românilor Contra și Stanciu a intrat în avantaj la pauză, după golul marcat de N'Koudou (45+2), din pasa lui Nicolae Stanciu.

În prelungirile primei reprize, Damac FC a deschis scorul după fază pornită de la Nicolae Stanciu. Trupa lui Cosmin Contra a recuperat mingea la marginea careului, iar Stanciu a preluat balonul, la 30 de metri de propria poartă. Internaționalul român a avansat 10 metri cu mingea la picior și a dat o pasă în adâncime, de 30 de metri.

N'Koudou a preluat balonul și a marcat cu un șut de la marginea careului.