INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHINA

VIDEO Cosmin Olăroiu, învins de Cannavaro! Gafă de cascadorii râsului la golul decisiv

A doua înfrângere consecutivă suferită de Cosmin Olăroiu și Jiangsu Suning în China: după 0-1 cu Shanghai Shenhua, 1-2 cu Guangzhou Evergrande

Articol de - Publicat joi, 20 august 2020 15:32 / Actualizat joi, 20 august 2020 17:12

După ce a pornit lansat acest campionat, fiind lider în grupa A a Super Ligii Chinei, cu 10 puncte în primele patru etape (3 victorii și un egal), Cosmin Olăroiu a început să piardă teren. Runda trecută, Jiangsu Suning a suferit întâiul eșec din acest sezon, 0-1 acasă cu Shanghai Shenhua. Iar astăzi, a pierdut încă o dată. În fața echipei antrenate de Fabio Cannavaro.

Pe terenul campioanei Guangzhou Evergrande, Suning a avut superioritate numerică 52 de minute, dar nu a reușit să obțină nici măcar un punct. A fost învinsă, 1-2. Și este acum pe locul 3, la cinci puncte în spatele liderului Evergrande.

Gafă uluitoare la golul 2

În minutul 84, Paulinho a dat lovitura pentru Guanghzou după o gafă incredibilă făcută de portarul Chao Gu (31 de ani). Acesta a primit o pasă de la un coleg, în mijlocul careului, și, fără să fie presat de niciun adversar, a lovit mingea prost și i-a pasat direct lui Paulinho, care se afla la marginea careului.

Brazilianul a preluat mingea și a marcat cu un șut la colțul lung, de la 14 metri.