INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VEJLE

Costel Gâlcă, umilit în Danemarca! Scor năucitor pentru antrenorul român

Vejle, echipa pregătită de Constantin Gâlcă (49 de ani), a suferit o umilință în etapa cu numărul 22 din Danemarca, scor 0-5 contra lui Midtjylland! Trupa antrenorului român a jucat în inferioritate numerică din minutul 35.

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 martie 2021 22:22 / Actualizat duminica, 21 martie 2021 22:42

Vejle ajunge astfel la două eșecuri consecutive în campionat și rămâne pe locul 10, antepenultimul, cu 24 de puncte acumulate. Nimic nu anunța acest rezultat catastrofal pentru trupa lui Gâlcă, mai ales că Midtjylland nu mai câștigase de 3 runde.

Midtjylland - Vejle 5-0. Eșec umilitor pentru Costel Gâlcă

• '27: Scholz, aflat nemarcat la lung, a deschis scorul în urma unui corner, șut la firul ierbii
  • '35: Ojala a fost eliminat pentru un fault comis din postura de ultim apărător. Tot el greșise flagrant în prealabil, oferindu-i pe tavă balonul lui Isaksen
  • '45+3: Cajuste a majorat diferența gazdelor chiar înainte de pauză, trasor de la 20 de metri în plasa laterală
  • '52: Kaba a făcut scor de forfait, „cap” din 7 metri
  • '70: Evander l-a păcălit pe Groothuizen cu o execuție de la marginea careului, fără pendulare, la scurt, când portarul lui Vejle se pregătea pentru o centrare
  • '86: Kaba a realizat „dubla” tot cu o lovitură de cap, la capătul unei scheme-blitz puse în practică de Midtjylland

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Nicolae Stanciu, încă un gol pentru Slavia » A încercat să execute „șmecherește” un penalty, dar nu i-a ieșit :)

Ghinion uriaș pentru Boloni în Grecia! A luat gol de la portar în ultimul minut

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”