INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VERONA - PARMA

Analiză dură pentru Cristi Chivu: „Foarte puține soluții...” + „Man trăiește între puțin și nimic”

Cristi Chivu / Foto: Imago
Cristi Chivu / Foto: Imago

Articol de - Publicat marti, 01 aprilie 2025 08:32 / Actualizat marti, 01 aprilie 2025 10:20

Parma lui Cristi Chivu, cu Dennis Man până-n minutul 88 pe teren, a remizat luni seară la Verona (0-0) și e pe 16, la 3 puncte de retrogradare.

Parma a bifat la Verona a treia remiză consecutivă. Un 0-0 care a scos în evidență, din nou, modestia echipei pregătite de Cristi Chivu pe faza ofensivă. Cotidianul Parma Today a subliniat-o în analiza pe care i-a făcut-o tehnicianului român și a concluzionat că fără goluri e greu să te salvezi.

Cristi Chivu a dat declarația serii după Verona - Parma: „Așa se spune în România”
PARMA
Cristi Chivu a dat declarația serii după Verona - Parma: „Așa se spune în România”

„Faza defensivă ok. Verona va termina cu zero șuturi la poartă. Iar spaima trasă în final s-a datorat unor erori individuale. Grupul merge bine, jucătorii mai puțin. Dar sunt foarte puține soluții înainte. Și fără a marca, e greu să te salvezi”, a scris publicația amintită, care i-a dat nota 6 tehnicianului Parmei.

Parma Today: „ Dennis Man a pierdut 12 mingi”

Parma Today a comentat și criza pe care o traversează Dennis Man, care nu se regăsește în 2025. „Man trăiește între puțin și nimic, este ajuns din urmă de Ghilardi la singura sa ocazie”, l-au criticat jurnaliștii locali pe internaționalul român, căruia i-au contabilizat și „numărul de mingi pierdute: 12”. Nota: 4,5.

Parma a marcat 5 goluri în cele 5 etape cu Chivu pe bancă și o așteaptă o serie de meciuri foarte dure: cu Inter, pe 5 aprilie, Fiorentina (13 aprilie), Juventus (21 aprilie) și Lazio (27 aprilie).

Cristi Chivu despre meciul cu Inter: „Fără sentimente. Trebuie să creștem numărul faulturilor comise”

Tehnicianul român a spus că împotriva Interului, fosta sa echipă, „nu ne permitem să fim estetici, ne gândim la concretețe și la aducerea de puncte acasă. Trebuie să creștem numărul faulturilor comise, chiar dacă se vor înmulți și cartonașele galbene primite.

Cum voi aborda partida împotriva lui Inter? Fără sentimente, suntem pregătiți să înfruntăm orice echipă, a fost important azi că am încheiat neînvinși, ai mereu nevoie de același spirit. Meciurile se joacă pe teren. Ca să câștigăm, trebuie să arătăm că suntem în măsură".

Clasamentul în Serie A

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (2)
brera30
brera30  •  01 Aprilie 2025, 16:34
Postat de sandiego pe 01 Aprilie 2025, 10:50

probabil nu l-am urmarit eu tot timpul, dar cat a jucat la fcsb n-a fost grozav, la parma de cand il urmaresc, la fel, asa ca ma intreb, cand a fost man jucatorul de 13 milioane?

Chiar crezi ca a costat 13 mil?

sandiego
sandiego  •  01 Aprilie 2025, 10:50

probabil nu l-am urmarit eu tot timpul, dar cat a jucat la fcsb n-a fost grozav, la parma de cand il urmaresc, la fel, asa ca ma intreb, cand a fost man jucatorul de 13 milioane?

Vezi toate comentariile (2)
Comentează