INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

VIDEO Cristiano Ronaldo e de neoprit! Dublă de senzație cu stângul în Liga Campionilor Asiei, într-un meci cu 7 goluri

Articol de - Publicat marti, 24 octombrie 2023 23:39 / Actualizat miercuri, 25 octombrie 2023 00:03

Cristiano Ronaldo marchează fără încetare pentru Al Nassr. Azi a punctat de două ori în victoria din Liga Campionilor Asiei, 4-3 cu Al Duhail (Qatar).

După golul marcat împotriva lui FC Damac (2-1), Cristiano Ronaldo a fost din nou decisiv pentru Al Nassr. De data aceasta în Liga Campionilor Asiei.

Îl recunoști? A câștigat Liga Campionilor, iar acum a fost filmat într-o ipostază incredibilă pe stradă
INEDIT

VIDEO Cristiano Ronaldo, dublă în Liga Campionilor Asiei

Al Nassr a obținut a treia victorie în trei meciuri în grupele Ligii Campionilor Asiei, la capătul unui meci spectaculos, cu șapte goluri.

Al Nassr a intrat în avantaj la pauză, grație golului marcat de Talica (25), din pasa lui Cristiano Ronaldo. După pauză, saudiții au dus rapid scorul la 3-0. Mane (56) și Cristiano Ronaldo (61) au marcat și au mărit avantajul.

Golul portughezului a fost unul spectaculos. Ronaldo a primit o pasă la 20 de metri de poartă și a șutat violent, cu stângul. Mingea s-a dus perfect, în vinclu, lăsându-l pe portarul advers fără reacție.

De la 3-0, Al Duhail a încercat să revină. A marcat rapid de două ori, prin Mohammad (63) și Almoez Ali (67), dar Cristiano Ronaldo a marcat din nou, în minutul 81. Portughezul a reluat tot cu stângul, din voleu, de la 11 metri.

Scorul final l-a stabilit Olunga, în minutul 85.

Guardiola se felicită: „Ce transfer am făcut! Am fost norocoși”
MANCHESTER CITY

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”