INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FROSINONE - JUVENTUS 0-2

Cristiano Ronaldo, încă un gol pentru Juventus în Serie A, la 4 zile după eliminarea cu Valencia din Ligă

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 septembrie 2018 23:17

La primul meci după cartonașul încasat în meciul cu Valencia din Liga Campionilor, 2-0, Cristiano Ronaldo a ajutat-o pe Juventus, punctând în victoria "Bătrânei Doamne"  de pe terenul lui Frosinone, 2-0.

Campioana en-titre s-a impus greu, cu 2-0, la capătul unui meci complicat.  Ambele goluri au venit în finalul partidei. Mai întâi, Ronaldo a punctat în minutul 81. Starul adus de la Real Madrid a fost oportunist, a primit o minge în careu și a finalizat imparabil, cu 9 minute înainte de final.

Bernardeschi a înscris și el în al patrulea minut al prelungirilor, spulberând orice fel de emoții.

Portughezul bifează astfel cel de-al treilea gol în tricoul lui Juve, pentru care mai reușise o "dublă" în victoria de săptămâna trecută cu Sassuolo, 2-1.

Juve e lider în Italia, cu 15 puncte din 5 meciuri, având un avantaj de 3 puncte față de urmăritoarea Napoli.

Vezi și: Inter bate numai în prelungiri: ”Asta e o echipă de mare caracter” » Spalletti, eliminat după ce a urlat spre camera TV!