INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Cristiano Ronaldo a cucerit primul trofeu cu Al Nassr » Prestație magistrală în finala cu vedetele Koulibaly, Milinkovic-Savic sau Ruben Neves

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a marcat ambele goluri ale lui Al Nassr în victoria cu Al-Hilal, scor 2-1, în finala Arab Club Champions Cup. Este primul trofeu al portughezului în Arabia Saudită.

Articol de - Publicat sambata, 12 august 2023 20:51 / Actualizat sambata, 12 august 2023 21:48

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a marcat ambele goluri ale lui Al Nassr în victoria cu Al-Hilal, scor 2-1, după prelungiri, în finala Arab Club Champions Cup. Este primul trofeu al portughezului în Arabia Saudită.

A 30-a ediție a Arab Club Champions Cup a oferit cea mai scumpă finală din istorie. Al-Hilal, avându-i titulari pe Koulibaly, Milinkovic-Savic, Ruben Neves sau Malcom, a fost față în față cu „armata” condusă de Cristiano Ronaldo, Mane, Brozovic și Talisca.

Ilie Dumitrescu e împotriva curentului » Starul pe care mizează în noul sezon: „Nu e chiar De Bruyne, dar alte alte calități”
PARIU

VIDEO. Cristiano Ronaldo, prestație magistrală în finala Al-Hilal - Al Nassr

Al-Hilal, colosul din zona arabă, a deschis scorul în minutul 51, prin Michael. Situația s-a complicat pentru Al Nassr în minutul 71, când Al Amri a văzut cartonașul roșu.

A fost momentul în care la rampă a ieșit Cristiano Ronaldo. Portughezul a împins partida în prelungiri cu o execuție simplă, din 6 metri, după o demarcare perfectă. În prelungiri, Cristiano a înscris cu o lovitură de cap, atent pe o respingere din bară, și a adus trofeul la Al Nassr, primul din istoria acestei competiții.

Și pentru Cristiano Ronaldo este o primă distincție în Arabia Saudită.

Arsenal - Nottingham Forest 2-1 » Răspuns de la distanță pentru City! „Tunarii” câștigă pe Emirates în ciuda sperieturii din final
ARSENAL - NOTTINGHAM FOREST 2-1
Ianis Hagi, din nou rezervă la Rangers » Vicecampioana s-a impus categoric în runda secundă din Scoția