INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR

Ronaldo și Mane, show în Arabia Saudită » Cristiano putea face hattrick-ul din penalty-uri

Ronaldo, alături de Mane și Otavio/ foto: Twitter @Al Nassr

Articol de - Publicat marti, 29 august 2023 23:23 / Actualizat marti, 29 august 2023 23:45

Al Nassr a câștigat cu Al Shabab, scor 4-0, în etapa #4 din campionatul Arabiei Saudite.

Cu Ronaldo și Sadio Mane titulari, vicecampioana saudită nu a avut emoții și a reușit a două victorie consecutivă, după în primele două etape pierduse de fiecare dată, cu Al Ettifaq, 1-2, și Al Taawon, 0-2.

Andrei Cordea, eșec la debutul în Arabia Saudită » Formulă fabuloasă aliniată de adversara românului + Ce au făcut Florin Tănase și Andrei Burcă
Arabia Saudită

Ronaldo și Mane, show în Arabia Saudită

Ronaldo a deschis balul rapid cu Al Shabab, a marcat pentru 1-0 din penalty, în minutul 13. A avut apoi in gol anulat de VAR, pentru un fault în atac, dar nu s-a lăsat. A reușit „dubla” tot de la 11 metri, în minutul 38. Doar două minute mai târziu, Cristiano i-a pasat decisiv lui Sadio Mane, adus în această vară de Al Nassr.

Ronaldo putea să mai marcheze o dată, tot din penalty, dar l-a lăsat pe Ghareeb să execute. Sauditul a ratat însă. Al Nassr a mai înscris un gol, pe final, prin Al Ghannam, și a ajuns la 6 puncte în 4 etape.

Alături de Ronaldo și Mane au mai fost pe teren 3 vedete în echipa de start a lui Al Nassr, și anume Brozovic, Otavio și Laporte.

Dintre marile cluburi saudite, Al Nassr a început cel mai rău sezonul, cu 6 puncte în 4 etape. Al Ittihad și Al Ahli au câte 12, în timp ce Al Hilal are 10.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni