INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CS DINAMO

Eșec pentru Dănuț Lupu: CS Dinamo a ratat play-off-ul pentru promovarea în Liga 2

Articol de - Publicat duminica, 26 martie 2023 19:01 / Actualizat duminica, 26 martie 2023 19:12

CS Dinamo a remizat ieri, 1-1,  cu FC Pucioasa și ratează principalul obiectiv de a se califica în play-off-ul pentru promovare în liga secundă. În duelul contracandidatelor, Real Bradu a pierdut cu 3-2 în fața celor de la Flacăra Moreni.

Chiar dacă CS Dinamo și Real Bradu au terminat la egalitate de puncte, 22, Real Bradu a avut avantajul rezultatelor directe. La Bradu, argeșenii s-au impus cu 3-2 și au remizat la București, 2-2. Ratarea play-off-ului înseamnă un eșec pentru team manager-ul Dănuț Lupu, cel care a anunțat în mai multe rânduri că obiectivul echipei este promovarea.

ISTORIC! La prima ei participare, Rapid s-a calificat în „sferturile” Ligii cu un gol marcat în ultimele 15 secunde cu Krim Ljubljana » Programul complet
Liga Campionilor

Desfășurare ciudată în derby-ul contracandidatelor lui CS Dinamo

Formația lui Dănuț Lupu a luptat până în ultima rundă cu Ral Bradu și Flacăra Moreni pentru a prinde locul în play-off. În prima repriză, gazdele de la Real Bradu au condus cu 2-0, dar în partea secundă Flacăra Moreni a revenit pe tabelă reușind să înscrie golul victoriei în minutul 90.

CS Dinamo s-a întărit în pauza de iarnă

După ce Daniel Iftodi a părăsit clubul din Ștefan cel Mare, fostul portar al Rapidului, Marius Bratu a preluat banca tehnică. În pauza de iarnă, la formația din liga a 3-a a sosit Sorin Strătilă  de la CSM Focșani și Ștefan Fara de la Dinamo (L2).

De la venirea lui Marius Bratu la CS Dinamo, formația din „Groapă” a obținut o înfrângere, un egal și o victorie.

Clasament final în Liga a 3-a, Seria 4

1. CS Tunari - 40
  2. SC Popești Leordeni - 33
  3. Flacăra Moreni - 23
  4. Real Bradu - 22
  5. CS Dinamo - 22

Weekend plin de amicale » Toate rezultatele echipelor din SuperLiga: 8 goluri în FCU - Viitorul Tg. Jiu + PAOK-ul lui Răzvan n-a stat la discuții cu Farul

Surpriză COLOSALĂ în preliminariile EURO 2024: rezultatul din meciul Danemarcei avea cotă 200!