Comentarii (138)
basistul  •  27 Noiembrie 2020, 15:42

CTP-ul ... judeca Arta si pe Artisti ... in functie de convingerile sale ... politice ... care sunt de fapt niste complexe si frustrari. Intre timp ... CTP-ul ... a modelat si conduce ... o Enclava de Lautari ... in Presa Romanesca ... care de 2 decenii ... nu face altceva decat sa aduca osanale ... Puterii si Dictaturii, abandonand la usa orice urma de deontologie, impartialitate si echilibru ... care face diferenta intre un om de presa si un activist. Maradona a facut Propaganda Fotbalului ... inspirand generatii de fotbalisti ... CTP-ul a facut Propaganda Dictaturii mascata in Democratie ... Politiei Politice ... mascata in Justitie, si Manipularii Radicale ... mascata in Presa! Diferenta dintre CTP si Maradona ... este diferenta dintre zero si INFINIT. Viata lui Maradona este Opera Lui, ca in cazul oricarui Artist ... el nu si-a propus sa faca Politica si Activism ca tine (si Cruyff ... din cate ai inteles tu macar) ... ci Arta. In timp ce iubitorii de arta ... apreciaza arta ... iubitorii de putere si coercitie ... ca CTP ... folosesc orice altceva ... ce nu are legatura cu arta (de la viata personala, la viata familiala, etc...) ... pentru a distruge ARTA. Asta este stilul CTP-ist in aproape orice scrie! ...:)) Si pentru ca am inceput cu un prost ... Fotbalul nu a fost niciodata la fel de frumos pana la Maradona, si nu a mai fost niciodata la fel de magic, dupa Maradona. Cei care nu l-ati prins ... sunteti deja inferiori din design, si nu o sa intelegeti nimic!...:))

vpascalau  •  27 Noiembrie 2020, 16:13

Dar pe cine intereseaza domnule c.t.popescu ( cu p mic )ca matale nu crezi in Dumnezeu ? Ai impresia ca esti mai interesant ?Nici comunistii nu credeau,matale nici nu ar trebui sa existi dar mai bine ca existi sa vada lumea ca mai sunt si personaje ca matale pe planeta care nu fac cinste speciei.Oricum cred ca ai intrat in anul mortii ca numai prostii si aberatii debitezi mai ales in ultimul timp.Lasa lumea in pace ca e satula de astia ca tine.De cand te pricepi matale la sport,si mai ales la oameni in general ?

Gigi Papadie  •  27 Noiembrie 2020, 15:54

CTP, MARADONA A FOST FOTBALIST ,NU SFINTUL PETRU ASA CUM A FOST, PE EL IL CUNOASTE TOATA PLANETA ,PE TINE NIMENI

thirteen  •  27 Noiembrie 2020, 10:14

E usor sa spunem acum ca Maradona a fost fabulos cand majoritatea meciurilor le-a jucat drogat.Si Mutu er fi fost daca nu l-ar fi depistat.CTP are dreptate ...Cruyff a fost peste Maradona.Si Mesi si Cristiano

Razvan Banciu  •  27 Noiembrie 2020, 20:43

cetepeule, ești un sinistru...

Cristian Roman  •  27 Noiembrie 2020, 20:04

Ramai la sportul tau : batutul de covoare, ca tu nu faci tenis. Sa spui ca tehnic Cruyff e egalul lui Maradona e ca si cum ai spune ca Ianis e egalul lui Hagi. Dar asta se intampla cand ne pricepem la toate.

Tiberiu Nagy  •  27 Noiembrie 2020, 19:05

Inca un frustrat constipat s-a gasit sa vorbeasca de Maradona ... cat priveste replica lui Diego fata de Papa , a fost genial !

univ_craiova1  •  27 Noiembrie 2020, 18:34

Un papagal ordinar care a fost însurat de 4 5 ori. Știe el tot ne explica ce și cum! Stai liniștit boss ca pe tine nu o sa te plângă nimeni!

Tihamér Takó  •  27 Noiembrie 2020, 18:30

Acest chelos nesimtit,se pricepe la tot.Ataca toate lumea,de la Maradona la biserica,de la politicieni pana la sportivi,si nu obsearva ca a ajuns un cetatean inspuportabil si scarbos !

talpaiaduuluui  •  27 Noiembrie 2020, 17:41
Postat de talpaiadului pe 27 Noiembrie 2020, 16:50

«Zici că te ocupi de copiii săraci? Păi, atunci, dă jos plafoanele astea aurite și vinde-le!». Pai si nu avea dreptate Maradona? Nici macar 1% din veniturile Vaticanului nu ajung la saraci. CTP-ul urla ca un *** *** impotriva popilor ortodocsi, acum vad ca-l infiereaza pe Maradona ca i-a spus Papei adevarul verde in fata. Adicatelea Papa e ala bun si numai teoctistii nostri *** in numele Domnului sau cum?

Toate cuvintele moderate fac parte din vocabularul de baza al limbii romane, neavand absolut nici o legatura cu vulgaritatea. Moderatorul care mi-a banat contul pentru asa ceva este nu numai de o incompetenta crasa, ci se face vinovat si de ingradirea dreptului utilizatorilor la libera exprimare. Rusine GSP pentru felul in care este gestionat forumul Idunic.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 14