INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA / BAYERN - KOLN 0-0

De adormit

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2009 00:00

Faza zilei pe Allianz Arena n-a oferit-o nici unul dintre jucătorii aflaţi pe teren. Ci doi suporteri ai lui Bayern pe care fotbalul oferit de favoriţi îi adormise efectiv şi un al treilea care nu mai avea puterea să privească. Trupa lui Louis van Gaal n-a pierdut (0-0), dar a arătat mai rău chiar şi decît pe vremea hulitului Klinsmann. E adevărat, Kolnul s-a apărat 88 de minute, cu tot efectivul. Însă o echipă care vizează titlul nu poate încheia o partidă cu doar două mari ocazii, barele lui Schweinsteiger şi Klose, ambele în prima repriză. Cu remiza de ieri, Bayern bifează al 3-lea joc fără gol marcat şi o nouă criză. Totodată, la Munchen cresc îndoielile în privinţa capacităţii lui Van Gaal de a readuce titlul în capitala Bavariei. (Aurelian Botezatu)