Comentarii (8)
scorpions721  •  19 Mai 2020, 00:07

Nu cred ca respectiva doamna a luat decizia de capul ei. Pentru ea nu a contat nu stiu ce...normal, conteaza ce-i porunceste Macron.

sibelius  •  18 Mai 2020, 22:25
Postat de adi_stelistul pe 18 Mai 2020, 20:40

Deci chestia cu "pentru mine n-au contat banii" e o stupiditate. Multa lume o aplauda, dar tot stupiditate ramane. Pai, atunci, doamna... mai renuntati la o parte din salariu ca, vorba aia... aia a dumneavoastra. Vorbiti si cu medicii si cu profesorii s.a.m.d. Sa facem sanatate fara bani, educatie fara bani... Sigur, sanatatea si viata sunt mai importante decat banii. Dar sa te imbatosezi asa, eroic, cu texte de genul asta mi se pare gretos. Asa putem decide sa inchidem total restaurantele, barurile, cinematografele, casele de pariuri, etc., pentru ca putem trai fara ele (asta-i sigur!) si sunt sursa de posibile contaminari oricand, si dupa ce trece COVID. Stiti vreodata cat de dezinfectat e locul de la bar pe care va asezati si cine a fost acolo inainte? Hai sa le oprim pe toate definitiv, indiferent de cati bani aduc la buget si cat de multi bani fac sa circule... Cata ipocrizie!

La noi barurile pot ramane inchise definitiv, ca la buget ajunge zero.

sibelius  •  18 Mai 2020, 22:24
Postat de Daniel Irimescu pe 18 Mai 2020, 21:01

Bravo lor dar fothalul fara incurajari din tribune e zero baratm mai multa atmosfera era la cantonamente de dinainte de covid dar Da . E un inceput

S-ar putea sa treaca muuulta vreme pana se va reveni la ce a fost pana in martie. "Nebunia" din tribune nu cred sa o vedem nici din toamna incolo. Nu vor fi tribune goaler nici 30-40-50.000

Daniel Irimescu  •  18 Mai 2020, 21:01
Postat de Ionica Jurca pe 18 Mai 2020, 20:54

Germania a stăpânit cel mai bine criza și au cu ce, sunt un exemplu de urmat. Nu intru în polemică cu nimeni.

Bravo lor dar fothalul fara incurajari din tribune e zero baratm mai multa atmosfera era la cantonamente de dinainte de covid dar Da . E un inceput

Ionica Jurca  •  18 Mai 2020, 20:54

Germania a stăpânit cel mai bine criza și au cu ce, sunt un exemplu de urmat. Nu intru în polemică cu nimeni.

Daniel Irimescu  •  18 Mai 2020, 20:51

Apropos. Covidul is here to stay Nu va disparea niciodata. Singura sansa e sa ne intarim.imunitatea CACI vaccin ! Forget it

Daniel Irimescu  •  18 Mai 2020, 20:48
Postat de adi_stelistul pe 18 Mai 2020, 20:40

Deci chestia cu "pentru mine n-au contat banii" e o stupiditate. Multa lume o aplauda, dar tot stupiditate ramane. Pai, atunci, doamna... mai renuntati la o parte din salariu ca, vorba aia... aia a dumneavoastra. Vorbiti si cu medicii si cu profesorii s.a.m.d. Sa facem sanatate fara bani, educatie fara bani... Sigur, sanatatea si viata sunt mai importante decat banii. Dar sa te imbatosezi asa, eroic, cu texte de genul asta mi se pare gretos. Asa putem decide sa inchidem total restaurantele, barurile, cinematografele, casele de pariuri, etc., pentru ca putem trai fara ele (asta-i sigur!) si sunt sursa de posibile contaminari oricand, si dupa ce trece COVID. Stiti vreodata cat de dezinfectat e locul de la bar pe care va asezati si cine a fost acolo inainte? Hai sa le oprim pe toate definitiv, indiferent de cati bani aduc la buget si cat de multi bani fac sa circule... Cata ipocrizie!

Cinematografele la mine au dat faliment iar restaurantele nu se vor deschide in curind si chiar daca se vor deschide putini consumatori. Putini risca sa ia masa acolo .

adi_stelistul  •  18 Mai 2020, 20:40

Deci chestia cu "pentru mine n-au contat banii" e o stupiditate. Multa lume o aplauda, dar tot stupiditate ramane. Pai, atunci, doamna... mai renuntati la o parte din salariu ca, vorba aia... aia a dumneavoastra. Vorbiti si cu medicii si cu profesorii s.a.m.d. Sa facem sanatate fara bani, educatie fara bani... Sigur, sanatatea si viata sunt mai importante decat banii. Dar sa te imbatosezi asa, eroic, cu texte de genul asta mi se pare gretos. Asa putem decide sa inchidem total restaurantele, barurile, cinematografele, casele de pariuri, etc., pentru ca putem trai fara ele (asta-i sigur!) si sunt sursa de posibile contaminari oricand, si dupa ce trece COVID. Stiti vreodata cat de dezinfectat e locul de la bar pe care va asezati si cine a fost acolo inainte? Hai sa le oprim pe toate definitiv, indiferent de cati bani aduc la buget si cat de multi bani fac sa circule... Cata ipocrizie!