Alte știri din fotbal
„Tamaș mi-a zis că puteam să-l bat pe Dică” » Scandal-monstru: „Am dat cu pumnii, am luat masa și...”
0
Note GSP după FC Argeș - CFR Cluj » Deși au câștigat, oaspeții au avut doi „corigenți”. Cine a fost „premiantul” partidei
0
Bogdan Andone și-a făcut praf jucătorii după eșecul dramatic cu CFR Cluj: „Să aducă jucătorii mei Cupa! Cum o aduc?”
0
Iuliu Mureșan, alegere neașteptată dintre U Cluj și Craiova: „Prefer ca ea să fie campioană”
0
Știri din fotbal internațional
Ce note a primit Cristi Chivu după Inter - Cagliari » Presa din Italia: „E o mașinărie de război”
0
Au pus șampania la rece: Inter a „demolat-o” și pe Cagliari » Cristi Chivu e tot mai aproape de titlu în Serie A
0
Zenga i-a șocat pe italieni cu ultima apariție la TV! » „Sosit după o nuntă unde s-au consumat prea multe băuturi”
0
Scenografie de susținere pentru Alexandru Mitriță în China: „Haide, Mitri!”
1
Lifestyle
„Au vrut să împartă sala în două” » Imagini halucinante cu polivalenta istorică din România
4
Primele imagini: noua Dacia Evader a fost surprinsă astăzi pe stradă!
0
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
4
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Iranul anunță deschiderea totală a Strâmtorii Ormuz pentru navele ...
Libertatea
Mesajul viral al unui influencerițe adresat lui Putin a „atins” milioane de ...
Adevărul
Trofeul Antrenorul Anului, cel mai relevant premiu de profil din presa ...
GSP SPECIAL
Ilie Bolojan poate rămâne prim-ministru fără PSD. Ce se întâmplă dacă ...
Libertatea
N-am reusit sa parcurg toate comentariile, insa un lucru mi-a venit in minte dupa ce am terminat de citit articolul: "Statele Unite ale Europei". Cunoasteti sintagma?! Face parte din Noua Ordine Mondiala, mai intai fiecare continent devine un stat de drept, apoi e floare la ureche sa se ajunga la un singur stat pe Terra, o singura moneda etc. Si UEFA poate ajuta, are atata influenta in randul microbistilor.( Voit sau nevoit, ca sa ai parte de anumite meciuri trebuie sa te supui: te uiti si la reclamele lor pe langa meci, accepti formatul propus si asa mai departe.) Ar putea suna usor deplasat ideea mea la prima vedere, insa am scris si eu ce am gandit. Pentru mine e doar un alt sem
Mai bine ar reveni la formatul CCE. Mai interesanta ar fi competitia in care s-ar infrunta doar echipele campioane. Si in Europa League sa vina echipele de pe locurile 2 si 3 din fiecare campionat. O Liga a Campionilor cu 64 de echipe suna ridicol. Isi pierde orice valoare.
da, in grupa cu stuttgart, maccabi si psg...
ACOLO AI VREA TU SA JOACE DINAMO SI DE AIA :)))
STEAUA VA FI ACOLO AN DE AN ! AR FI EXTRAORDINAR SA FIE ASA DAR NU CRED ! RAZVAN ALA CICA DINAMO NU MAI PUPA :))) PAI NICI NU A PUPAT ! RAZVAN99X DA UN SEARCH PE GOOGLE ! REZULTAT NO FOUND !
e altfel nivelata valoarea campionatelor si echipelor acum,si fotbalu e mai complex ca acu 20 de ani.daca s-ar proceda cum spui tu,n-ar mai pupa in veci echipa romaneasca primavara europeana in cupa uefa,probabil nici grupe,care ar deveni liga europeana de top ,din moment ce in CL s-ar duce numa cate o echipa din anglia/italia/spania etc si in cupa uefa cate 2-3.te strici cu brandurile aiurea si te pui rau cu multe cluburi mari din europa ,is si interese financiare mari iti dai seama.in rest buna idee.n-ai sa vezi
Participa toate dar in preliminarii. Ce rost are sa joace in grupe echipe precum cele din San Marino cu fortele Europei? Meciuri complet degeaba. Sa se mai si bata pentru oportunitatile astea, nu doar sa le primeasca din cer. Liga Campionilor e ok asa cum e acum. Cu 64 de echipe in grupe sau cu tot felul de campioane din lumea a 3-a s-ar mediocriza si si-ar bate joc de aerul de la inaltimile grupelor care face fotbalistii sa tremure la auzul imnului.
PAI AI IDEE CAT PLATESTE UN CLUB DIN GERMANIA SALARIUL UNUI SINGUR JUCATOR....? STEAUA SAU CFR CLUJ NU PREA AU CE CAUTA PE ACOLO.
STATI LINISTITI CA STEAUA, DINAMO SAU CF SCUIPA IN DUNARE NU CRED CA VOR MAI PUPA PREA CURAND UCL.
Mi se pare o decizie proasta. Mai bine reinfiintau Cupa Cupelor, care era o competitie cu sarm si dadea sansa si oraselor mai mici sa participe si sa se bucure de meciuri internationale. Desfiintarea Cupei Cupelor a pus intr-o umbra si mai mare Cupa UEFA, devenita Europa League. Nu poti sa bagi in aceeasi oala, Liga Campionilor, echipe de pe locurile 3-4 din Italia, Spania, cu echipe de pe locurile 3-4 din Azerbaijan si Estonia. Va fi un mare esec.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.