INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Echipa lui Răzvan Marin a egalat la ultima fază a meciului » Notele primite de internaționalul român în presa din Italia

Răzvan Marin (24 de ani) FOTO Imago

Articol de - Publicat luni, 08 martie 2021 12:45 / Actualizat luni, 08 martie 2021 13:34

Sampdoria și Cagliari au remizat în partida disputată pe Stadio Luigi Ferraris, scor 2-2, în runda #26 din Serie A, iar Răzvan Marin (24 de ani) a evoluat până în minutul 87 pentru oaspeți.

Răzvan Marin a început pe teren partida cu Sampdoria, al 15-lea meci consecutiv în care internaționalul român a fost titular. Pentru formația antrenată de Claudio Ranieri, au punctat Bartosz Bereszynski și Manolo Gabbiadini, iar pentru Cagliari au înscris Joan Pedro și Radja Nainggolan.

Gazzetta dello Sport despre Răzvan Marin: „A fost ca o motoretă pe partea dreaptă”

Răzvan Marin a jucat până în minutul 87 când a fost înlocuit de Gaston Pereiro. Publicația Gazzetta dello Sport i-a acordat nota 6,5, a doua cea mai mare din echipă, la egalitate cu Ceppitelli, Pavoletti și marcatorul primului gol, Joao Pedro.

„A executat lovituri libere și a progresat, a fost ca o motoretă pe partea dreaptă” l-a caracterizat cotidianul roz. Radja Nainggolan, care a marcat un gol dramatic, în minutul 90+6, a primit nota 7, cea mai mare de pe teren. Agenția tuttomercatoweb.com i-a acordat nota 6 lui Răzvan Marin: „Când pornește și încearcă să joace, creează un anumit pericol, dar nu este decisiv în majoritatea ocaziilor”.

6,9a fost calificativul primit de cei de la SofaScore, care au fost mai generoși în acordarea notelor

• Dueluri la sol încercate / câștigate : 4/6

VIDEO. Cele mai frumoase goluri înscrise de Sampdoria pe teren propriu împotriva lui Cagliari

Mai rapid ca Adrian Mutu » Valentin Mihăilă începe să strălucească la Parma

Ianis Hagi poate înfrunta campioana României » Cum arată traseul din Liga Campionilor