Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Elias Charalambous o spune pentru prima dată: „E momentul să se schimbe ceva!” » Remarcă un singur fotbalist de la FCSB
1
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Slăbiciunea majoră pe care Statele Unite o au în raport cu Europa. Cum ...
Libertatea
Florentino Perez este cel mai nociv personaj din istoria fotbalului.
E aceeasi idee ca lupta din america intre democrati care reprezinta multinationalele globaliste si republicani care apara statul traditional american. Si aici cluburile cu bani nu vor sa mai asculte de federatiile nationale, de forurile europene si sa transfere puterile alora la cluburi ca ei aduc banii. Si pt ca munca sa ajunga acolo sus e grea si riscanta, vor nici sa nu retrogradeze niciodata exact ca democrati si multinationale care schimba legile de votare (initial sub acoperire de covid, pe urma sub sintagma de acces universal la vot) sa transforme efectiv america intr-o societate cu partid unic. Fara promovare si retrogradare SuperLiga va deveni un fel de show in care jucatorii vor da goluri la vinclu, din foarfece sau din corner fara emotiile unei competitii sportive. Eu personal prefer sportul in fata spectacolului. Mai ramane ca SuperLiga sa incerce sa atraga opinia publica zicand ca federatiile nationale de fotbal sunt rasiste sistemic ca mai face cate un *** scandal din cand in cand. Parerea mea e ca si cheii sau ochelaristii ar trebui sa profite de atmosfera asta si sa ceara si ei reparatii ca acum e momentul!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
competitia presupune aceleasi avantaje pentru facilita aceleasi sanse cat timp becali si ceilalti rupti in fund ca el au bagat banii in buzunar in loc sa ii investeasca in echipa in toti acesti ani ucl a devenit prea mare falia intre aia buni si aia care au venit la ciupeala, e si vina echipelor mici si lacome pentru situatia asta
dîdîbîsmul este viitorul fotbalului mondial - suporterul finantator, manager, scouter, antrenor, selectioner, coregraf; boardul dîdîbî rules; stie cineva daca acum Florentino Perez se mai intovaraseste cu dîdîbîștii ?
Calm melcule,calm!!!Competitie inseamna sa participe cat mai multi si sa primeze meritul sportiv....Aia ca 12 sau 15 echipe nu retrogradeaza indiferent cum joaca ....asta nu este competitie ci monopol....Cum ar fi ca statul sa pompeze bani indiferent de performanta economica mereu in aceleasi firme....?Ai fi putut sa spui ca si la noi nu s-a mai retrogradat conform Regulamentului...si aia franeaza concurenta...
Liga Japoneza de baseball are 12 echipe care joaca aprox 140 de meciuri pe sezon. Deci se poate. Pe de alta parte discrepanta valorică actuala in cupele europene e ridicola. Așa ca decizia e doar una logica. Nu m-ar deranja deloc sa fie doua superligi in Europa. Un fel de liga 1 și 2. Cel puțin ai vedea fotbal. Și când chiar nu ai ce face, te uiți la liga lui Mitica. ????
o sa fie destul de greu sa mai apara articole saptamanale inchinate lui Ianis Hagi in gsp cand el nici macar nu o sa fie in super liga unde joaca zeii
Bre nene, pentru ei fotbalul nu mai este demult un simplu ”divertisment”, fotbalul este un ”business”, la care nu vor renunța! Păi cu ce vreți să-și plătească ei datoriile uriașe pe care le au(Barca 1,2 mld., Real 950 mil., Manchester United 1,5 mld., etc.)?? Cu săracii cu care joacă, nu vor reuși niciodată. Toate echipele din această nouă ligă, au datorii foarte mari, iar dacă nu fac ceva, vor intra în colaps.
ati pus punctul pe i. exact asta gandesc si eu, va fi entertainment/circ, pe multi bani si putina performanta adevarata. eu zic sa-i lase in pace sa se joace intre ei (fara campionate nationale) si in cativa ani se vor vedea limitele acestei superligi. sunt convins ca castigatoarea UCL de peste 5 ani ar matura pe jos cu oricare din cele 12
Cum ar fi ca aia care fac Superliga sa faca o Superliga B in care sa invite FCSB si CFR si sa le puna pe masa venit sigur de 50 de milioane/an. Crezi ca s-ar gandi macar o secunda inainte sa fie de acord?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.