INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA / SEVILLA - VALLADOLID 1-1

Efectul Urziceni

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 decembrie 2009 00:00

FC Sevilla nu-şi revine de pe urma eşecului din Ligă cu Unirea Urziceni de acum 12 zile. După 2-2 acasă cu Malaga, în care a remontat de la 0-2, andaluzii au făcut alt egal, tot pe teren propriu, 1-1 cu Valladolid. La fel, au pornit în dezavantaj, însă au echilibrat scorul chiar înaintea pauzei, dintr-un penalty transformat de Luis Fabiano. Brazilianul ce semnase "dubla" în etapa trecută. Sevilla n-a putut învinge, deşi a avut un jucător în plus din minutul 39!