INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EMILIANO SALA

EMILIANO SALA // UPDATE Familia lui Sala nu renunță » N'Golo Kante vrea să finanțeze căutările avionului prăbușit

Articol de - Publicat vineri, 25 ianuarie 2019 22:40

Rudele atacantului argentinian dispărut cu avionul care îl ducea la Cardiff refuză să accepte ideea morții şi Liga respectă decizia. În Anglia însă, va fi comemorat înaintea partidelor din weekend din Cupă.

UPDATE

N'Golo Kante, mijlocașul francez al lui Chelsea, vrea să finanțeze căutările până în momentul în care avionul va fi descoperit, anunță TimeSport. 

Știrea inițială

După trei zile de cercetări fără rezultat, autoritățile galeze au decis să oprească operațiunile de găsire a avionului dispărut de pe radar luni seară şi în care se aflau Emiliano Sala şi pilotul aparatului.

Familia argentinianului refuză să accepte că el nu mai poate fi în viață şi a cerut Ligii franceze să nu se țină moment de reculegere la meciurile din acest weekend.

"Nu va avea loc nicio manifestare de omagiere a lui Sala, în semn de respect față de rudele, apropiații şi colegii de la Nantes", a anunțat preşedintele Nathalie Boy de la Tour.

Transfer înregistrat

Mai mult, pe rețelele de socializare s-a creat hashtagul prin care Ben Yedder cheamă la mobilizare pentru descoperirea lui Sala.

Vârful francez al Sevillei a fost primul jucător ce i- a dedicat un gol fostului "canar", cu un mesaj pe tricou după reuşita de miercuri din "sferturile" Cupei Regelui Spaniei, cu Barcelona.

Doar englezii din Premier, unde nu a mai ajuns să joace Sala, deşi semnase cu Cardiff (transferul de 17 milioane € plus două milioane bonus fusese înregistrat la FIFA cu câteva ore înaintea tragediei!), nu țin cont şi îl vor omagia înaintea partidelor din "16-imile" Cupei. 

Citește și:
Fostul star al lui Arsenal a rămas falit după divorț: „Am pierdut tot!”
Campionate
Fostul star al lui Arsenal a rămas falit după divorț: „Am pierdut tot!”
„Am fost milițian 20 de ani, aș merita o pensie” » Ion Țiriac: „Am avut norocul să-mi cadă din cer”
Tenis
„Am fost milițian 20 de ani, aș merita o pensie” » Ion Țiriac: „Am avut norocul să-mi cadă din cer”
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Mirel Rădoi, prima reacție, după startul dezastruos la Gaziantep: „Dezamăgitor”
Stranieri
Mirel Rădoi, prima reacție, după startul dezastruos la Gaziantep: „Dezamăgitor”
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Profit.ro
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează