INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RUSIA

Eric Bicfalvi s-a calificat în finala Cupei Rusiei. A influențat golul care a decis „dubla" cu Spartak Moscova

Eric Bicfalvi

Articol de - Publicat miercuri, 05 aprilie 2023 12:10 / Actualizat miercuri, 05 aprilie 2023 12:10

Mijlocașul român de 35 de ani, Eric Bicfalvi, nu a fost titular ieri la Ural, în returul semifinalei competiției cu Spartak Moscova.

Eric Bicfalvi a intrat în minutul 61 la gazde și în minutul 72 i-a oferit un assist lui Sungatulin pentru golul de 2-1 în meciul cu echipa din capitala Rusiei.

Vedeta naționalei României, Adelina Ungureanu, l-a lăsat mască pe Costin Ștucan: „What? Cum adică vrei să faci asta?”
ITALIA

2 goluri și 2 assisturi are Eric Bicfalvi în Cupa Rusiei

În tur, la Moscova fusese 1-1, astfel că Bicfalvi va juca pentru trofeu cu învingătoarea dintre Krîlia Sovietov și ȚSKA Moscova (prima manșă s-a terminat 2-2).

Este al optulea meci pe care l-a disputat Eric în această ediție a Cupei, el reușind în faza grupelor o „dublă", cu Torpedo Moscova (2-1) și o pasă decisivă cu ȚSKA Moscova (1-2). Și în turul semifinalei a fost tot rezervă, intrând pe parcursul reprizei secunde.

A fost rezervă cu campioana Zenit

În campionat, internaționalul român este titular incontestabil la echipa din Ekaterinburg, bifând 17 partide și 4 goluri. Când nu a fost accidentat a intrat mereu din primul minut, cu excepția ultimei etape, cu Zenit, în care a rămas pe banca de rezerve a oaspeților (0-2). Bicfalvi este din ianuarie 2017 la Ural (venit liber de la Tom Tomsk) și are contract până în vară, dar a declarat că vrea să prelungească înțelegerea.

54 de goluriși 16 pase decisive a reușit Eric Bicfalvi în 174 de meciuri jucate la Ural în toate competițiile

Surpriză în Cupa Regelui » Dominată copios, s-a calificat în finală pentru a DOUA oară în istorie!

Bayern e OUT din Cupa Germaniei! Freiburg a revenit de la 0-1 și a obținut calificarea în semifinale în minutul 90+5

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni