INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED

Ten Hag l-a umilit pe jucătorul lui United de ziua lui: „Joacă cine merită”

Erik Ten Hag/ foto Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 25 februarie 2024 18:28 / Actualizat duminica, 25 februarie 2024 19:13

Erik Ten Hag, antrenorul lui Manchester United, l-a introdus pe teren pe Antony în minutul 90+9 cu Fulham, scor 1-2, chiar în ziua în care brazilianul împlinea 24 de ani.

După două meciuri în care a fost lăsat pe bancă, Antony a bifat o prezență pe teren cu Fulham. Însă a apucat să joace doar câteva secunde, fiind introdus în minutul 90+9

Thriller cu 5 goluri și 3 „roșii” pe Arena Națională » FCSB învinge cu emoții ultima clasată și se distanțează în fruntea Superligii! Clasamentul ACUM
FCSB - FC BOTOȘANI

Erik Ten Hag l-a umilit pe Antony de ziua lui la Manchester United

Întrebat despre situația lui Antony, Ten Hag a explicat de ce l-a băgat pe brazilian atât de târziu în meciul cu Fulham.

„Nu a avut nimic de-a face cu condiția fizică. El este apt, dar avem multe opțiuni pe partea dreaptă. Joacă cine merită să joace. Are aceeași formă ca aceea din toamnă, pe care am văzut-o cu toții. Antony trebuie să facă un pas înainte”, a declarat antrenoul lui Manchester United, citat de Fabrizio Romano.

United a pierdut dramatic în fața lui Fulham, cu un gol venit în prelungiri. Bassey deschisese scorul pentru londonezi, dar Maguire a egalat în minutul 89. Iwobi a tranșat meciul în minutul 90+7, iar United a ratat șansa să se apropie de locurile de Champions League.„Diavolii” au 44 de puncte și sunt pe locul 6, în timp ce Aston Villa, echipa de pa 4, are 52 de puncte.

VIDEO. Rezumatul meciului Manchester United - Fulham 1-2

Noul acționar de la Manchester United, despre revenirea lui Greenwood: „Urmează să luăm o decizie”

Mason Greenwood (22 de ani), aripa dreaptă împrumutată de Manchester United la Getafe ar putea reveni la clubul de pe „Old Trafford”

„Vom lua o decizie corectă”, a spus noul conducător al „diavolilor”. „Tot ce vă pot spune este că vom ține cont de principiile noastre înainte să decidem. Dacă este genul potrivit de fotbalist și dacă suntem mulțumiți de el ca persoană”