INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

FOTO Haaland is back! Norvegianul a întrerupt seceta de 7 meciuri: „dublă” cu Bremen

Erling Haaland (20 de ani) a reușit o „dublă” în meciul Borussia Dortmund - Werder Bremen 4-1, duel contând pentru runda #29 din Bundesliga.

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 aprilie 2021 18:45 / Actualizat duminica, 18 aprilie 2021 18:53

Norvegianul nu mai marcase de 7 meciuri. Și-a întrerupt seria nefastă în victoria cu Bremen, care o duce pe Dortmund pe locul 5 în Bundesliga ⇒ calificare în grupele Europa League.

Erling Haaland, două goluri în Dortmund - Bremen 4-1

Mai întâi, Haaland a spart gheața din penalty ('34). Apoi, 4 minute mai târziu, a înscris cu poarta goală, după o bâlbâială în defensiva oaspeților.

+6 FOTO

Cea mai frumoasă reușită a partidei i-a aparținut lui Giovanni Reyna, Dortmund: șut năprasnic de la 16 metri, sub transversală, pentru 1-1.

51 de goluriîn 54 de apariții are Haaland pentru Dortmund

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Cutremur în UCL! New York Times, dezvăluiri despre ședința secretă de la Londra » 12 mari cluburi vor să abandoneze Liga Campionilor

PSG, victorie dramatică cu St. Etienne: 5 goluri înscrise după minutul 78! Luptă palpitantă pentru titlu în Ligue 1