INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY – CHELSEA 1-1

VIDEO Erling Haaland a cedat » Gestul nervos al starului norvegian după remiza cu Chelsea

Erling Haaland, dezamăgit după meciul cu Chelsea / Foto: Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 17 februarie 2024 23:02 / Actualizat sambata, 17 februarie 2024 23:10

Erling Haaland (23 de ani) a comis un gest urât la finalul partidei Manchester CityChelsea, scor 1-1, când a împins camera care încerca să îi imortalizeze o reacție la finalul derby-ului din Premier League.

Comportamentul lui Haaland a venit în contextul unei partide în care a ratat foarte mult și nu a reușit să înscrie.

VIDEO Haaland împinge nervos camera după Manchester City - Chelsea 1-1

În plus, Manchester City (24 de meciuri jucate) a ajuns la 53 de puncte și ocupă locul 3 în Premier League după: Arsenal (53 de puncte, 25 de meciuri) și Liverpool (57 de puncte, 25 de meciuri).

Reacția lui Ange Postecoglou după eșecul cu Wolves » Îi oferă o veste proastă lui Radu Drăgușin
Tottenham

Erling Haaland este golgheterul la zi din campionatul Angliei, cu 16 reușite.

Pas greșit în lupta pentru titlu făcut de Manchester City

Manchester City și Chelsea au remizat, scor 1-1, în etapa #25 din Premier League. „Cetățenii” au căzut pe locul 3, sub Arsenal și Liverpool. Sunt la 4 puncte în spatele liderului „cormoran”.

•  Întoarcem campionatul Angliei pe toate fețele la Premier GSP, un show nou marca GSP.ro. Duminică, 18 februarie, ora 13:00.

Deși s-au marcat doar două goluri, puține având în vedere că în tur a fost 4-4, City - Chelsea a fost un spectacol total. Cele două echipe s-au întrecut în ratări monumentale, Haaland și Sterling fiind cei mai neinspirați. Asta deși englezul lui Chelsea cumpărat de la City a deschis scorul în minutul 42, cu un șut din careu la colțul lung, după o fază construită de Jackson.

Festival de ratări în Manchester City - Chelsea

Înainte de gol, Haaland a trimis din careu, cu capul, peste poartă, iar Jackson a fost blocat de Ederson. Sterling ratase o ocazie uriașă înainte să marcheze, singur cu Ederson a scăpat mingea de sub control. Putea face „dubla” în minutul 55, când Gusto i-a centrat în careu.

Raheem a trimis însă modest, pe centru, iar portarul lui City a respins cu piciorul. Haaland a răspuns 10 minute mai târziu, când șutul lui deviat de un adversar a fost scos de Petrovic de la colțul scurt. Însă cea mai mare ocazie a norvegianului avea să vină în minutul 78.

Găsit singur, în 6 metri, de centrarea lui De Bruyne cu stângul, Haaland a reluat cu capul peste poartă, din plonjon. Dacă Erling nu a fost în stare, Rodri a fost cel care a marcat pentru „cetățeni”, cu noroc, șutul lui fiind deviat. Putea chiar să aducă victoria, în prelungiri, când lovitura lui de cap a fost respinsă din fața porții.

Lupta la titlu e în Premier League e mai aprinsă ca niciodată, Liverpool, Arsenal și City stau în 4 puncte. Trupa din Manchester are și un meci în minus.

A dezvăluit în direct salariul lui Dorinel Munteanu, iar MM Stoica a reacționat instant: „Nu e normal să ia atât”
OȚELUL
Minut de reculegere la FCU Craiova - CFR Cluj pentru Alexei Navalny » Mesajul lui Adrian Mititelu