INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EVERTON - MANCHESTER UNITED

video Everton - Manchester United » „Diavolii” s-au impus la scor de neprezentare

Foto : Twitter@ManUtd +5   FOTO
Foto : Twitter@ManUtd

Articol de - Publicat duminica, 26 noiembrie 2023 20:04 / Actualizat sambata, 09 martie 2024 13:07

Manchester United a câștigat cu 3-0 pe Goodison Park, în fața lui Everton. Recitalul a fost deschis de Alejandro Garnacho, care a marcat un gol superb din foarfecă.

Programul complet și rezultatele din Premier League AICI!

+1 FOTO

Everton - Manchester United 0-3

• Au marcat: Garnacho '3, Rashford (Pen.) '55, Martial '75

Manchester United s-a impus la scor de neprezentare pe Goodison Park, în fața lui Everton. Alejandro Garnacho a deschis scorul în minutul 3 cu un gol superb, din foarfecă. Marcos Rashford a dublat avantajul „diavolilor” în minutul 55, după ce a transformat un penalty, acordat de VAR. Antonhy Martial a închis tabela în minutul 75 după ce a lobat mingea pasată de Bruno Fernandes în colțul din dreapta al porții.

Cu această victorie, Manchester United a strâns 24 de puncte și a urcat pe poziția a șasea, la 6 puncte distanță de liderul clasamentului, Arsenal. Everton rămâne penultima în Premier League, la egalitate de puncte cu „lanterna roșie”, Burnley.

VIDEO. Alejandro Garnacho, autorul celui mai frumos gol al sezonului

Echipele de start:

Everton (4-4-1-1): Pickford - Young, Tarkowski, Braithwaite, Mykolenko - Harrison, Garner, Gueye, McNeil - Doucoure - Calvert-Lewin
Rezerve: Virginia, Patterson, Keane, Hunt, Godfrey, Dobbin, Danjuma, Coleman, Chermiti
Antrenor: Sean Dyche

Manchester United (4-2-3-1): Onana - Dalot, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Mainoo, Rashford, Fernandes, Garnacho - Martial
Rezerve: Bayindir, Amrabat, Hugill, Mejbri, Pellistri, Reguilo, Van De Beek, Varane, Wan-Bissaka
Antrenor: Erik Ten Hag

Vezi și alte știri:

Moment INCREDIBIL pe stadionul Borussiei Dortmund » O echipă de renume din România, sărbătorită de nemți: torțe, fum și un mesaj imens
Bundesliga
Ce au făcut stranierii în acest weekend » Boloni, victorios în Ligue 1. Ghinion pentru Mutu + Pușcaș și Drăgușin, integraliști la Genoa